Британська Гвіана

Британська Гвіана (англ. British Guiana, також пишеться Гаяна, англ. Guyana) — колишня британська колонія на північному узбережжі Південної Америки, з 1966 року відома як незалежна Гаяна.

Британська Гвіана
British Guiana, Guyana
Колонія Британської імперії
1814  1966
Прапор Герб
Столиця Джорджтаун
Мова(и) англійська
Релігія Католицизм
Форма правління колонія
валюта іспанський долар (до 1876), гаянський долар (до 1940-х років), вест-індійський долар (1935-1965), східнокарибський долар (1965-1966)
Попередник
Наступник
Демерара
Ессекібо (колонія)
Бербіс (колонія)
Гаяна
Вікісховище має мультимедійні дані
за темою: Британська Гвіана

Першим європейцем, який виявив узбережжя Гвіани, був сер Волтер Релі, англійський дослідник. Голландці стали першими європейцями, які оселилися в регіоні з початку XVII століття. Тут вони заснували колонії Ессекібо та Бербіс, а в середині XVIII століття приєднали до них територію Демерара. В 1796 році Велика Британія взяла під свій контроль ці три колонії в ході бойових дій з французами, які дещо пізніше відбили ці землі і повернули їх своїм союзникам голландцям. Британія офіційно повернула Гвіану Батавській республіці в 1802 році, але знову захопили колонії вже через рік під час наполеонівських воєн. Гвіана була остаточно передана Сполученому Королівству в 1814 році, три колонії були об'єднані в єдину колонію 1831 року. Столицею колонії став Джорджтаун (відомий як Стабрук до 1812 року).

Англійці розробляли в колонії плантації цукрової тростини і імпортували безліч африканців як рабів. Економіка стала більш диверсифікованою, починаючи з кінця XIX століття, але все одно спиралася на експлуатацію ресурсів. Гаяна здобула незалежність від Сполученого Королівства 26 травня 1966 року.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.