Будеразьке городище

Будеразьке городище — пам'ятка археології національного значення в селі Будераж Здолбунівського району Рівненської області. Розташоване на захід від села, на півострові, на лівому березі річки Збитинка.

Вид з берега річки Збитинка

Городище складається із трьох пам'яток епохи бронзи, ранньої залізної доби та доби Київської Русі — перше, друге і третє Будеразькі городища, розташованих на західній околиці села Будераж.

На вершині городища
  • Городище Будераж І знаходиться за 0,6 км на південь від села на другій надзаплавній терасі лівого берега р. Збитники, на висоті близько 50 м над рівнем заплави. Це двошарова пам'ятка — пізньотрипільське поселення.[1]
  • Городище Будераж II. На території давньоруського городища — сліди поселення трипільської культури, виявлені розвідкою Р. Якимовича у 30-х роках.[1]
  • Городище Будераж III

На високій горі над заплавою р. Збитники у західному напрямку від села — давньоруське городище. На городищі Раппопорт П. О. 1961 р. виявив існування культурних шарів трипільської культури. [2][1]

  • Урочище Залуки. На західній околиці села в урочищі Залуки, на першій надзаплавній терасі похилого лівого берега р. Збитинки — двошарова пам'ятка «Будераж III» — пізньотрипільське поселення.

[1]

Постановою Кабінету міністрів України від 03.09.2009 № 928 занесено до Державного реєстру нерухомих пам'яток України[3]

Примітки

  1. Свєшніков І. К., Нікольченко Ю. М. Довідник з археології України. Ровенська область. — К.: Наукова Думка, 1982. — с. 60.
  2. Раппопорт П. А. Отчет об археологических рахведках в Ровенской области в 1961 году // Фонды Ровенского областного краеведческого музею. — № 1256. — с. 12—13;.
  3. Постанова КМУ від 3 вересня 2009 р. N 928 "Про занесення об'єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам'яток України"
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.