Будівля поштової станції губернського казначейства

Будівля поштової станції губернського казначействаПам'ятка архітектури XVIII-XIX сторіччя, що побудована в Чернігові.

Історія появи

7 червня 1672 року царським указом (цар Олексій Михайлович Романов) з метою обслуговування поштового шляху Москва – Київ, що проходив через Чернігів, була визначена побудова поштової станції на початок вулиці Гончій.

1805 року за планом міста станція була побудована.

Наприкінці ХІХ століття Чернігівський Вал, де знаходилась станція, поступово перетворився на духовний і культурний центр міста. Відповідно пересилання поштової кореспонденції, грошових переказів, посилок, преси; відпочинок і перевезення пасажирів у такому місці створювали міській владі певні незручності. Тому, як державна установа, станція була переведена в іншу будівлю на Олександрівській площі.

Згідно з планом Чернігова 1908 року вона значиться вже на новому місці.

Загальний вигляд

Зведена будівля у дусі класицизму. Кам’яна, поштова станція мала два поверхи й П-подібне планування. До центрального входу вели широкі сходи. Над першим поверхом біля входу здіймався двоповерховий еркер.

У той час це була одна з найбільших і найкрасивіших цегляних міських споруджень.

Місце розташування

Збудована на території нижньої частини історичного Валу, біля стародавнього в’їзду в місто зі сторони Петербургу й Глухова.

Текст вилучений зі статті через підозру в порушенні авторських прав

Текст, що раніше перебував на цій сторінці, запідозрено в порушенні авторських прав на текст із таких джерел:

https://oldchernihiv.com/zatverdzheno-kontseptsiyu-muzeyu-istoriyi-mista-chernigova/

Дата, коли було знайдено порушення: 20 листопада 2021.


Тому, хто повісив цей шаблон:

На сторінку обговорення користувача, який розмістив цю статтю, варто додати повідомлення {{subst:nothanks cv|Будівля поштової станції губернського казначейства|url=https://oldchernihiv.com/zatverdzheno-kontseptsiyu-muzeyu-istoriyi-mista-chernigova/}} --~~~~.


До уваги користувача, який розмістив цю статтю

Не редагуйте статтю зараз, навіть якщо ви збираєтеся її переписати. Дотримуйтесь вказівок нижче.

  • Якщо власник авторських прав на зазначений вище матеріал дозволяє використовувати його на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах, будь ласка, сповістіть про це на сторінці обговорення цієї статті.
  • Якщо правовласником є ви, додайте на зазначеному вище ресурсі примітку: «Матеріали дозволено використовувати на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах».
  • Якщо дозволу на використання цього матеріалу немає, будь ласка, зробіть одне з двох:
    1. Напишіть хоча б гарний накид статті на цій підсторінці. Зверніть увагу: не треба копіювати текст, що порушує авторські права, на зазначену підсторінку й редагувати його. Якщо ви взялися за написання нової статті, не забудьте сповістити про це на сторінці обговорення.
    2. Залиште все як є, і тоді статтю буде вилучено.

У випадку, якщо новий текст написано не буде, цю статтю буде вилучено через тиждень після появи цього попередження (детальніше див. документацію шаблону).

Вихідний текст цієї статті з можливим порушенням копірайту можна знайти в історії змін.

Зверніть увагу, що розміщення у Вікіпедії матеріалів, автор яких не надав явного дозволу на їхнє використання відповідно до ліцензії GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах, може бути порушенням законів про авторське право. Користувачів, які додають до Вікіпедії такі матеріали, може бути тимчасово позбавлено права редагувати статті.

Попри все, ми завжди раді вашим оригінальним статтям.

Дякуємо.


Цю сторінку внесено до категорії Вікіпедія:Можливе порушення авторських прав.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.