Бульвар Сен-Жермен

Бульвар Сен-Жермен (фр. Boulevard Saint-Germain) — головна транспортна артерія Парижа на лівому березі Сени.

Бульвар Сен-Жермен
 Франція
фр. Boulevard Saint-Germain
Бульвар Сен-Жермен
Населений пункт Париж
Назва на честь Faubourg Saint-Germaind
Загальні відомості
Протяжність 3150 м[1]
Координати 48°51′11″ пн. ш. 2°20′11″ сх. д.
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap 20873 ·R (V округ Парижа, VI округ Парижа, VII округ Парижа, Saint-Victor, Sorbonne, Монне, Odéon, Saint-Germain-des-Prés, Saint-Thomas-d'Aquin, Invalides)
Мапа
 Бульвар Сен-Жермен у Вікісховищі
Знаменита літературна кав'ярня Les Deux Magots
Дзвіниця монастирської церкви Сен-Жермен-де-Пре

Бульвар прокладено дугою від мосту Сюллі на сході до мосту Згоди на заході. Бульвар перетинає 5-ий, 6-ий і 7-ий муніципальний округ Парижа. Бульвар Сен-Жермен перетинає інший великий бульвар бульвар Сен-Мішель, прокладений з півночі на південь.

Історія

Бульвар завдячує своїй назві колишньому абатству Сен-Жермен-де-Пре, що в Середньовіччі розташовувалося приблизно на середині сьогоднішнього бульвару. На схід від церкви абатства бульвар перетинає Латинський квартал, а на заході Фобур Сен-Жермен, колишнє передмістя, яке у XVIII столітті було улюбленим місцем проживання аристократії.

З 30-их років XX століття в районі Сен-Жермен-де-Пре часто оселялися студенти, оскільки звідси було недалеко до Сорбонни. Тут було засновано багато кав'ярень, найпопулярніші з яких Les Deux Magots та Café de Flore, відомі насамперед як місця спілкування екзистенціалістів на чолі з Жаном-Полем Сартром та Сімоною де Бовуар.

Сьогодні Бульвар Сен-Жермен — це насамперед вулиця з багатьма магазинами мод, книгарнями й кав'ярнями.

У будинку N° 184 з 1878 року знаходиться осідок Французького географічного товариства (Société de Géographie), найстарішого географічного товариства у світі.

Собор Володимира Великого

У каплиці колишнього госпіталю «Шаріте» на бульварі Сен-Жермен знаходиться Собор святого Володимира Великого — катедральний храм апостольського екзархату для українців греко-католиків у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії. Офіційна адреса собору: rue des Saints-Pères, 51.

Сквер Тараса Шевченка

На перетині вулиці Сен-Перес і бульвару Сен-Жермен розташований сквер Тараса Шевченка[2], в якому 1978 року був установлений пам'ятник українському поетові.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.