Бюро легенд

Бюро легенд (фр.Le Bureau des Légendes) — французький шпигунський серіал, створений режисером Еріком Рошантом і компанією Canal +. Прем'єра у Франції відбулась 27 квітня 2015 року. Серіал отримав велику кількість схвальних відгуків, як у Франції так і за кордоном і отримав кілька нагород. Другий сезон, показаний восени 2015, також був добре сприйнятий телеглядачами. Великі рейтинги демонстрували третій (прем'єра 22 травня 2017) і четвертий сезони (прем'єра 22 жовтня 2018). Критики визнають гарну гру акторів та напружений, гарно прописаний та реалізований, цікавий сценарій. Кожен з п'яти сезонів включає в себе по десять серій, тривалістю в середньому 54-55 хвилин.

Бюро Легенд
Le Bureau des légendes
Тип телесеріал
Телеканал(и) Canal+
Жанр драма
детектив
фільм про шпигунів
Тривалість серії 52 хв.
Керівник проєкту Éric Rochantd
Режисер Ерік Рошант
У головних ролях Матьє Кассовітц
Жан-П'єр Дарруссен
Сара Жиродо
Олексій Горбунов
Країна-виробник  Франція
Мова оригіналу французька
Перший показ 27 квітня 2015 —
Кількість сезонів 5
Кількість серій 50
Посилання

Сюжет

Сюжет обертається навколо життя агентів Головного управління служби зовнішньої безпеки Франції (Direction générale de la Sécurité extérieure, DGSE). Співробітники займаються підготовкою агентів до місій в різних країнах світу, вигадують для них нові особистості, підкріплюючи ці біографії вигаданими вперемішку з реальними фактами, на мові розвідників — легендами. Один з шпигунів — Малотрю — після успішного завдання повертається на батьківщину з Сирії, де провів останні п'ять років, працюючи під прикриттям. Всупереч інструкціям і процедурі, він не повертає себе справжнє ім'я і особистість, а продовжує жити чужим життям[1].

Прем'єрні покази в світі

Серіал здобув велику популярність в різних країнах світу. В Україні були озвучені перші два сезони та показані на телеканалі НТН.

26 березня 2016 — Швеція.

17 червня 2016 — Велика Британія.

2 листопада 2016 — Німеччина.

17 грудня 2016 — США.

16 січня 2017 — Росія.

У ролях

Місце дії серіалу різні країни світу (Алжир, Сирія, Іран, Росія) тому для відповідних серій французької знімальною групою були запрошені іноземні актори. Епізоди, що наче відбувається у Москві, знімались у Києві з українськими та російськими акторами.

АкторРоль Роки
Матьє Кассовітц агент французької розвідки Гійом Дебаї (агентурне ім'я — Малотрю, псевдонім — Поль Лефевр, Павло Лебедєв) 2015-2020
Жан-П'єр Дарруссен Анрі Дюфло, начальник бюро 2015-2020
Сара Жиродо Маріана Луазо, агент (агентурне ім'я Феномен) 2015-2020
Олексій Горбунов полковник ФСБ Карлов 2018-2020
Леа Дрюкер доктор Бальме 2015-2017
Флоранс Луаре Марі-Жанна Дютиєль, заступник начальника бюро (згодом начальник) 2015-2020
Зінеб Трикі Надя Ель Мансур, спеціаліст з історії Сирії, працівниця ЄС, коханка Малотрю 2015-2020
Жонатан Заккаї Раймон Систерон, працівник бюро. В першому сезоні куратор агента «Циклона» 2015-2020
Бред Ліленд Пітер Кеседи, резидент ЦРУ в Парижі 2015-2016
Альба Гайя Крагеде Беллуджі Прюне Дебаї, донька Малотрю 2015-2020
Мехді Неббу Рашид Бенарфа 'Циклон', агент 2015-2016
Мое Барель Шапур Замані, син одного з лідерів Ірану, об'єкт для вербовки під ім'ям «Карамель» 2016

Цікаві факти

  • Головний герой, розвідник Малотрю у виконанні Матьє Кассовітца протягом п'ятьох сезонів розмовляє чотирма мовами: французькою, англійською, арабською, російською.
  • В першій серій 4-го сезону, на знімку з банкомату, де Малотрю знімає гроші наче в Москві, чітко видно напис «Беларусбанк», та дата білоруською мовою — «21 студзеня».
  • Головні події 4-го сезону за сценарієм відбуваються в Москві, але зйомки проходили в Києві. Зокрема в ролі фасаду «Інституту сейсмології ім. Булгакова» виступає корпус Київського політехнічного інституту.
  • Французькі кіберспеціалісти негативно відгукуються про рівень українських колег, порівнюючи їх із росіянами в епізоді кібератаки на таємний «21 центр».
  • Незважаючи на російську агресію проти України, Харківську конференцію кіберфахівців відвідують працівники ФСБ.
  • Обмін агентів відбувається на тимчасово окупованій території Донецької області.

Стереотипи про українок

В першому сезоні (серія 2) коханка головного героя поширює образливі стереотипи про українських жінок як от, запитуючи його як він пояснив свою відсутність вдома, говорить: «Ти їм сказав, що був із українською повією?» (в оригіналі використовується ще образливіше слово). На що герой відповідає «Так, сказав».

Загалом зневажливі, у Франції узагальнення такого типу мають особливо негативне емоційне забарвлення, і могло би спричинити публічний осуд, якщо було б, наприклад, спрямовано на представників медиа-активних національних меншин Франції, а іноземний фільм, де б таким чином відгукувались про самих француженок, призвів би до національного скандалу.

Див. також

Примітки

  1. Бюро легенд. НТН (українська). Процитовано 29 червня 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.