Бій під Ясинівським рудником

Бій під Ясинівським рудником — військове зіткнення, яке відбулося 26 — 27 грудня 1917 між Єнакіївської червоною гвардією і Донським козацтвом.

Бій під Ясинівським рудником
Перша військова кампанія Всевеликого війська Донського в Донецькому басейні
Похорон 14 Єнакієвських робочих загиблих 26-27 грудня 1917 року у бою з каледінцями під Ясинівським рудником.

Похорон 14 Єнакієвських робочих загиблих 26-27 грудня 1917 року у бою з каледінцями під Ясинівським рудником.
Дата: 26 грудня - 27 грудня 1917
Місце: Нижня Кринка
Результат: Захоплення рудника козаками
Сторони
Центральний ревком Донбасу Область Війська Донського
Командувачі
З Кобзєв невідомий
Військові сили
Повстанський загін Єнакієвого та інших рудників. 3000 чоловік Донські козаки
Втрати
14 чоловік невідомо

Історія

За рішенням Центрального ревкому Донбасу Єнакіївському загону було видано 200 гвинтівок і 6000 тис. патронів.[1] У грудні 1917 року поновилися напади козаків на Ясинівський рудник, для захисту селища з Єнакієвого вирушив загін на чолі з Лавровим і Кобзєвим. Який налічував 3000 чоловік при 4 кулеметах і одному автоброньовику. Перед боєм з козаками рудник був зайнятий повстанцями.

На підмогу Єнакіївському загону прибули загони з Петровського заводу, Фурсівської рудника, Кондратевського, Бунге, Веровський і Софіївський рудник послав 125 чоловік. Перед виступом 27 грудня єдиним командиром всіх загонів був обраний З Кобзєв. На підступах до копальні зав'язався бій але погано було влаштовано командування, Кобзєв був комадиром усіх загонів і командиром взводу що призводило до плутанини і стало причиною поразки. Бачачи що повстанці зазнають втрат командувач звернувся за допомогою до Р Сіверс але він затримався на 3 години . У момент бою повстанці пустили авто-броньовик, який їм дали петроградські робітники. Шофер, який опинився білогвардійцем, в'їхав між двох позицій, кинув машину і сказав, що вона зламалася.

Несучи втрати повстанці відступили від Ясинівського рудника під час бою було вбито 14 повстанців, убитих привезли 7 січня а 9 січня 1918 їх поховали в місті[2]

Примітки

  1. Борьба за Октябрь на Артемовщине. стр 158
  2. Борьба за Октябрь на Артемовщине. стр 381

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.