Білий полон

«Білий полон» (оригінальна назва англ. Eight Below) — пригодницький фільм 2006 року кінокомпанії Волт Дісней (Walt Disney Pictures) про життя собак в Антарктиці. Дітям до 13 років рекомендується перегляд з батьками.

Білий полон
Eight Below
Жанр пригоди,драма
Режисер Френк Маршал
Продюсер Патрік Кроулі
Девід Гоберман
Сценарист Девід ДіДжиліо
На основі Антарктика
У головних
ролях
Пол Вокер
Джейсон Біґґз
Брюс Грінвуд
Мун Бладгуд
Оператор Дон Бургес
Композитор Марк Ішам
Художник John Willettd
Кінокомпанія Spyglass Entertainment
Mandeville Films
Kennedy/Marshall
Дистриб'ютор Walt Disney Pictures
Тривалість 120 хв.
Мова англійська
Країна США
Дата виходу 17 лютого 2006
Кошторис 40 млн. $
Касові збори 120 000 000 $
IMDb ID 0397313
Попередній Nankyoku Monogatari
movies.disney.com/eight-below

Сюжет

Дія фільму відбувається на просторах Антарктики. Співробітник антарктичної станції Джеррі Шепперд і професор університету Девіс МакЛарен відправились на собачих упряжках на пошуки метеориту. На зворотному шляху професор зламав ногу, а Джеррі потребував допомоги через відмороження. Через сильний буревій склад станції довелося евакуювати, а собаки північної їздової породи (6 сибірських хаскі та 2 аляскінських маламута) лишились.

Спершу припускалось повернення через декілька днів, але продовження буревію і наступний початок зими, не дозволили це зробити. Собакам довелось виживати арктичною зимою власними силами протягом 6 місяців. Зрештою, в живих лишилось тільки шість з восьми собак. Джек не хотів зірватися з ланцюга і замерз або ж помер з голоду, Дьюї зірвався з урвища. Третя — вожак зграї Майя — була поранена морським леопардом, проте це відбулось незадовго до повернення Джеррі, тому собаку врятували.

Цікаві факти

  1. На створення фільму авторів надихнув японський фільм 1983 року «Антарктика» (南極物語, перекл. «Антарктична історія»), який у свою чергу заснований на реальних подіях 1958 року, коли евакуювали японську експедицію. Але тоді з п'ятнадцяти собак врятували лише двох. Собак (сахалінських лайок) залишили з тижневим запасом їжі у лютому 1958 року. 14 січня 1959 року один з учасників експедиції повернувся, щоб поховати їхні тіла. 13 собак знайшли мертвими: Goro, Besu, Moku, Aka, Kuro — так і не змогли зірватись з ланцюга; тіла Bochi, Kuma, Riki, Anko, Shiro, Jakku, Deri, Kuma — загублені в морі; двоє — знайдені живими: Taro і Jiro-Jiro. Проте не зрозуміло, як собаки змогли вижити, оскільки, на думку експертів, середній хаскі може прожити в таких умовах не більше місяця; більш того, їжа виявилася практично недоторкана. Jiro-Jiro помер у 5-ій експедиції в липні 1960 року. Taro повернувся в Університет Хоккайдо і помер там, в віці 15 років в 1970 році. Університет Хоккайдо зберігає тіло Taro, а Національний Музей Науки в Уено (Токіо) — тіло Jiro-Jiro як національних героїв.
  2. Фільм знімався на північному заході провінції Британська Колумбія (Канада), біля містечка Смітерс. При потраплянні головних героїв вдруге в Антарктиду видно короткі тіні на снігу. Під кінець зими в Антарктиді через низьке положення сонця над горизонтом, тіні повинні бути набагато довшими.
  3. Категорію PG (дітям до 13 років рекомендується перегляд з батьками) фільм отримав через сцену нападу морського леопарда і зображення мертвої туші косатки.
  4. Відповідно до договору про Антарктиду, ввіз собак на сушу або шельфові льодовики заборонено. Всі собаки, які знаходяться в Антарктиді повинні бути вивезені до 1 квітня 1994 року. Дія фільму відбувається в 1993 році.
  5. В телеінтерв'ю Пол Вокер розповів, що на зйомках фільму з усіх псів йому найбільше сподобався Коротун.

Відгуки

Фільм викликає масу емоцій. Багато людей плачуть, коли дивляться цей фільм. Його мораль — тварини часто проявляють в своїх вчинках більше людяності, ніж власне люди. Фільм отримав в основному позитивні відгуки кінокритиків і користується заслуженою любов'ю у глядачів.

У ролях

Собаки (основний актор і дублер для зйомок в упряжці)

  • Джек — Apache, Buck
  • Майя — Koda Bear, Jasmine
  • Коротун — Jasper, Lightning
  • Макс — DJ, Timba
  • Дьюї — Floyd, Ryan
  • Трумен — Sitka, Chase
  • Сірий — Noble, Triyka
  • Бак — Dino, Flapjack

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.