Білий потік (газогін)

Білий потік (англ. White Stream) — проєкт магістрального газопроводу з Центральної Азії через Україну в країни ЄС. Ідея, яка виникла у 2006 році і належить Міжнародному інжиніринговому консорціуму White Stream Pipeline. У травні 2007 року на газовому форумі у Відні презентований проєкт представники Єврокомісії підтримали його, щоправда дуже стримано і обережно.

Згідно з первинною концепцією розробників, «Білий потік» повинен був стати головним енергетичним проєктом ГУАМ. Ідея полягала у тому, щоб газ з азербайджанського родовища «Шах-Деніз» перекачувати через Грузію по дну Чорного моря на територію України, а далі іти по українській території в країни ЕС. Туркменістан планувалося задіяти в середньостроковій перспективі. Основний конкурент — проєкт Nabucco. Участь деяких країн постачальників газу в одному з них досі розглядається в перспективі та на конкурентній основі[1].

Довготерміновий план газогону White Stream[2]:

Фази розробки млрд м3
1 фаза
Азербайджанський газ
8
2 фаза
Азербайджанський або казахстанський (при необхідності) газ
8
3 фаза
Додатковий казахстанський/туркменський газ
16
Загальна кількість 32

Див. також

Примітки

  1. 9 лютого 2008 року посол Ірану в Азербайджані Насір Гаміді Зарє заявив про готовність Ірану розглянути можливу участь Ісламської республіки в проєктах «Набукко» та «Білий Потік», якщо, як повідомив посол, «їхнє будівництво не позначиться на екології регіону та буде економічно доцільним».04.03.2008 РПМонитор[недоступне посилання з червня 2019]
  2. Із презентації «White Stream Pipeline», 2007 рік

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.