Білл Брайт

Білл Брайт насправді: Вільям Рол Брайт (народився 19 жовтня 1921 року в Коветі, штат Оклахома, помер 19 липня 2003 року) американський євангеліст і засновник євангельської місіонерської організації Campus Crusade for Christ.

Білл Брайт
Релігія: Пресвітеріанство
Дата народження: 19 жовтня 1921(1921-10-19)[1]
Місце народження: Кавета, Ваґонер, Оклахома, США
Дата смерті: 19 липня 2003(2003-07-19)[1] (81 рік)
Місце смерті: Орландо, Флорида, США
Країна:  США
 Білл Брайт у Вікісховищі

Автобіографія

Закінчив Північно-Східний державний коледж в Оклахомі. Спочатку він представляв себе як бізнесмен і на цій посаді був дуже фінансов успішним.

Він приєднався до пресвітеріанської парафії в Голівуді (Голівудська Пресвітеріанська Церква), де познайомився з Генрієттою Мірс . Під його впливом він зайнявся місіонерською діяльністю і, як наслідок, заснував Campus Crusade for Christ. як організацію, спрямовану на залучення студентів та інших членів академічної спільноти до віри[2] .

Доктор Брайт більше 50 років свого життя керував заснованим ним служінням Campus Crusade for Christ.

У ньому задіяно 26 тисяч постійних служителів та понад 225 тисяч навчених волонтерів у 191 країні світу .

Він був автором десятків мільйонів примірників брошури «Чотири закони духовного життя» написаного у 1956 році, який був надрукований більш ніж 200 мовами і поширений серед понад 3 мільярдів людей, що зробило цей буклет найпоширенішим релігійним буклетом в історії.

У 1979 році, завдяки Біллу Брайту, було створено фільм «Ісус» — документальний фільм про життя Христа за євангелією від Луки. Цей фільм був широко поширений і перекладений 800 мовами світу, за що й увійшов до книги рекордів Гіннесса.

У 1996 Брайт був удостоєний престижної премії Темплтона за успіхи на духовній ниві (Templeton Prize for Progress) у розмірі 1 мільйона 100 тисяч фунтів стерлінгів. Всі ці гроші Брайт пожертвував на пропаганду духовних вправ у пості та молитві[3][4].

Брайт помер у віці 81 року від ускладнень, спричинених легеневим фіброзом .

Виноски

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.