Білі ночі (фільм, 1959)

«Білі ночі» — романтична драма 1959 року, знята режисером Іваном Пир'євим за однойменною повістю Федора Достоєвського. Прем'єра — 19 березня 1960 року. Реліз на DVD — 8 квітня 2010 року.

Білі ночі
рос. Белые ночи
Жанр романтична драма
Режисер Пир'єв Іван Олександрович
Сценарист Іван Пир'єв
На основі White Nightsd
У головних
ролях
Марченко Людмила Василівна і Стриженов Олег Олександрович
Оператор Валентин Павлов
Кінокомпанія Мосфільм
Тривалість 97 хв.
Мова російська
Країна  СРСР
IMDb ID 0142113

Сюжет

Повість «Білі ночі» Пир'єв знімав як екранну ілюстрацію літературного твору. Події в картині викладаються від особи Мрійника.

Петербург 1840-х років. Головний герой, Мрійник, вже кілька років живе у великому місті і весь цей час він один. Але в одну з літніх петербурзьких білих ночей на березі Неви він знайомиться з Настусею. П'ять ночей, гуляючи по місту, молоді люди розповідають про себе. З усією пристрастю і ніжністю своєї безпосередньої натури Мрійник закохується в Настусю. Дівчина, яка встигла переконатися в почуттях колишнього коханого, обіцяє Мрійнику вийти за нього заміж. Щастя недовговічне... Настуся знову знаходить своє колишнє кохання, а Мрійник знову самотній.

Кіч, але кіч геніальної, обдарованої людини. Пир'єв дуже пізно ознайомився з творчістю Достоєвського, йому було майже 60 років. Але після цього письменник, грубо кажучи, захворів. Ми знаємо його фільм «Ідіот», не буду це кіно оцінювати. Але Пир'єв, безумовно, один з найцікавіших людей в нашому кінематографі, тому «Білі ночі» подивитися безперечно варто.

Іван Диховичний про фільм «Білі ночі»[1]

Особливості

У фільмі присутня «П'ята Ніч», якої немає в повісті. Епізод, в якому головна героїня приходить в кімнату до мешканця і випадково випускає книжкову полицю, запозичений з роману Достоєвського «Бідні люди».

В ролях

Знімальна група

  • Автор сценарію і режисер: Іван Пир'єв
  • Оператор: Валентин Павлов
  • Художник: Стален Волков

Нагороди

Оцінки фільму

Теоретик кіно Олександр Мачерет писав, що «знадобилося дивовижне режисерське володіння ритмом, темпом, монтажною злагодженістю, суміщенням образотворчої сторони з точно вивіреними смисловими завданнями, щоб передати поетичну, „віршовану“ особливість повісті Федора Достоєвського на екрані»[2].

Примітки

Література

  • Мачерет А. «Белые ночи» // Советский экран.  1960. № 6 (4 березня). С. 4—5.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.