Бінненгоф

Бінненгоф (нід. Binnenhof, дослівно: «внутрішній двір») — комплекс будівель у центрі нідерландського міста Гааги (фактичної столиці країни), в якому містяться Генеральні штати (нідерландський парламент) і резиденція прем'єр-міністра.

Бінненгоф

Бінненгоф
Бінненгоф (Нідерланди)
Країна  Нідерланди
Територіальна одиниця Гаага
52°04′46″ пн. ш. 4°18′48″ сх. д.
Стиль готика, Відродження, класицизм, бароко і неоренесанс
Час заснування 1230
Власник Dutch Stated
 Бінненгоф у Вікісховищі

Поруч з Бінненгофом розташовані численні музеї та історико-архітектурні пам'ятки, в тому числі картинна галерея Мауріцгейс.

Історія

Вид на Бінненгоф з боку палацового ставу.
Бінненгоф у темний час доби.

Історія Бінненгофу бере початок у 1230 році, коли граф Голландії Флоріс IV придбав ділянку землі, на якій згодом виросло місто Гаага. Його син граф Голландії Віллем II у 1247 році звів на цій ділянці мисливський замок, а за правління онука Флоріса V за проектом архітектора Герарда ван Лейдена був побудований замок Ріддерзал (тобто «лицарська зала»).

Ще одна будівля починаючи з 1815 року використовувалася як місце перебування Генеральних штатів. У 1992 році нижня палата нідерландського парламенту переїхала в сучасний будинок, що також входить до комплексу Бінненгофа. Одна з башт використовується як робоча резиденція прем'єр-міністра (тоді як офіційною резиденцією є особняк Катсгейс).

Ріддерзал

Ріддерзал являє собою будинок у готичному стилі з трикутним фасадом і двома вежами по краях. Над входом розташоване велике кругле вікно (розета), прикрашене гербами династій, що врядували в Нідерландах.

Ще наприкінці XVI століття Моріц Оранський зробив Рідерзал резиденцією штатгальтерів Нідерландів, і відтоді палац виконував ці функції резиденції правителів країни.

У теперішній час Ріддерзал використовується для урочистих заходів, в тому числі для щорічної церемонії відкриття сесії парламенту — Генеральних штатів у День королеви, під час якої обидві палати парламенту на спільному засіданні заслуховують програмний виступ монарха.

Джерела та посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.