Вакомаги

Вакомаги — плем'я піктів, відоме за часів протистояння з Римською імперією. Мешкали з племенами каледоніїв (на заході) та тексалі (на південному сході). Обіймали гірську місцину та селилися уздовж півдня Мори-Ферт (сучасна область Тайсайд). Етимологія назви вакомагів не визначена.

Племені піктів

Історія

Про якісь події до римського вторгнення на північ Британії, пов'язані з цим племенем, немає жодних відомостей. Керувалася вождями, але імена їх не збереглися. Також всередині вакомагів діяли клани, але їх особливість незрозуміла. У 80 році в союзі з сусідами виступили проти римлян, які вдерлися на чолі із Гнеєм Юлієм Агріколою. Брали участь у вирішальній битві в Грауспійських горах у 83 або 84 році. Там пікти зазнали поразки. У підсумку вакомаги визнали владу Римської імперії.

За наказом Агріколи тут зведені численні форти та укріплення. Найзначущими були Баннатіа, Таміа, Твес та Кастра Пінната (сучасний Інчтутхіл, Тайсайд). В останньому розташовувався до 85 року XX легіон. Головне місто вакомагів (піктська назва невідома) римляни перейменували у Цивітас Вакомагорум, де розташувалися римські військові магістрати.

Після відступу Агриколи за наказом Доміціана про наявність римських фортів у землях вакомагів нічого невідомо. Ймовірно, деякий час вони діяли. Проте вже до правління Траяна римляни давали вакомагам спокій.

Ймовірно, згодом діяли у спілці з каледоніями та меатами. У 140-х роках зазнали нових поразок від римлян. Останні відомості датуються періодом вторгнення до Римської Британії у 180 та 197 роках. В останній великій війні проти римлян у 208–211 роках зазнали поразки від армії на чолі із Септимієм Севером, потім його синами Каракаллою та Ґетою.

В наступні роки вакомаги разом з каледоніями та іншими племенами утворили піктський союз. Втім, щодо цього процесу та часу поєднання із сусідами не збереглися письмові відомості.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.