Ваффен-СС

«Ва́ффен-СС» (нім. Waffen-SS — «Збройні СС») — бойові формування СС, що виникли на основі так званих «політичних частин» і зондеркоманд СС, спочатку називалася частинами посилення СС і перетворилися в поліетнічну та мультинаціональну військову силу нацистської Німеччини. Слід відрізняти від «Загальних СС» (Альґемайне СС) (нім. Allgemeine SS).

Ваффен-СС
нім. Waffen-SS
Емблема Ваффен-СС
На службі 19391945
Країна Третій Рейх
Вид СС
Гарнізон/Штаб Берлін
Оборонець Генріх Гіммлер
Гасло Meine Ehre heißt Treue
Війни/битви Друга світова війна

Медіафайли на Вікісховищі

Назва Ваффен-СС була вперше використана взимку 1939/40. У ході війни ці частини перебували під особистим командуванням райхсфюрера СС Генріха Гімлера.

Ваффен-СС брала участь у військових діях у ході війни на знищення, яку вели нацисти, а також підтримували дії айнзатцгруп, що здійснювали геноцид[джерело?].

На Нюрнберзькому процесі «Ваффен-СС» були звинувачені у військових злочинах й участі в голокості, але вирок було винесено лише окремій злочинній групі осіб, яка включала в себе членів організації, котрі брали участь у злочинах проти людства. Були виправдані члени «Ваффен-СС», які були покликані в дану організацію державними органами, причому в такий спосіб, що вони не мали права вибору, а також особи, які не скоювали злочинів проти людства, а також ті особи, які припинили членство в організації до 1 вересня 1939 року.

При ваффен-СС було створено військові формування з іноземців через те, що у вермахті могли служити лише громадяни рейху.

2005 року Комісія ООН з прав людини прийняла резолюцію, що засуджує прославляння колишніх членів організації «Ваффен-СС», проведення демонстрацій на їхню честь і відкриття їм пам'ятників і меморіалів, оскільки це «принижує пам'ять незліченних жертв злочинів проти людства, скоєних під час Другої світової війни, зокрема скоєних організаціями СС»[1].

Див. також

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.