Ваїтупу

Ваїтупу

Карта
Географія
7°28′ пд. ш. 178°41′ сх. д.
Місцерозташування Острови Тувалу
Акваторія Тихий океан
Площа 5,09  км² 
Країна
Тувалу
Адм. одиниця Тувалу
Населення 1591 (2002)
Ваїтупу
Ваїтупу (Тувалу)

 Ваїтупу у Вікісховищі

Ваїтупу (Vaitupu) — найбільший острів архіпелагу Тувалу в Тихому океані.

Географія

Острів розташований на північний схід від атолу Нукуфетау. Найближчий материк, Австралія, розташований за 2800 км.

Ваїтупу являє собою низинний кораловий острів, в центрі якого розташована лагуна, оточена рифами. Острів має трикутну форму з округленими кутами. Площа суші — 5,09 км ². Ширина лагуни варіюється від 750 м до 1,6 км, коралового рифу — від 200 до 700 м. У південній частині Ваїтупу розташовані два проходи: Тефута і Аліа-Опет. У південно-східній частині — скупчення декількох острівців (або моту): Лусамоту, Теа-Моту-Олепа, Масани і Мотутаніфа.

З рослинності на атолі переважають кокосові пальми, які вирощуються на місцевих плантаціях для виробництва копри. Є мангрові зарості і невеликі болота.

Клімат на Ваїтупу тропічний. Трапляються руйнівні циклони.

Історія

За місцевими легендами першим колонізатором Ваїтупу був самоанець по імені Телематуа. У 1825 острів був відкритий американцем Обідом Старбаком (англ. Obed Starbuck).

Населення

У 2002 чисельність населення Ваїтупу становила 1591 осіб. Єдине поселення — село Асау. На острові є початкова школа та середня школа, заснована в 1905 членами Лондонського місіонерського товариства. Діє відділення пошти, один готель.

Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.