Ведран Смайлович

Ведран Смайлович (нар. 11 листопада 1956), відомий як «віолончеліст Сараєво», музикант з Боснії та Герцеговини. Під час облоги Сараєво він грав Адажіо Альбіноні G-мінор у зруйнованих будівлях і, часто під загрозою снайперів, грав під час похоронів. Він переїхав до Північної Ірландії і працює композитором, диригентом та виконавцем.

Ведран Смайлович
Зображення
Основна інформація
Дата народження 11 листопада 1956 (65 років)(19561111)
Місце народження Сараєво, Соціалістична Республіка Боснія і Герцеґовина, СФРЮ
Громадянство Боснія і Герцеговина
Професії музикант, композитор
Інструменти Viola, violin, violoncello
Жанр класична музика
 Файли у Вікісховищі
Ведран Смайлович виступає в частково зруйнованій Національній бібліотеці Сараєво в 1992 році.

Біографія

Він грав у Сараєвській опері, Сараєвській філармонії, Симфонічному оркестрі RTV Сараєво та Національному театрі Сараєво.

Смайлович вразив уяву людей у всьому світі, граючи на своїй віолончелі G-мінор Альбіноні протягом двадцяти двох днів на зруйнованій площі в центрі міста Сараєво після того, як мінометний вогонь убив двадцять двох людей, які чекали там їжі. Йому вдалося покинути Сараєво 1993 року, на другому році облоги, яка тривала з 5 квітня 1992 року по 29 лютого 1996 року (1425 днів)[1] і його часто помилково ідентифікують як члена Сараївського струнного квартету, який грав під час облоги.[2]

Канадська авторка Елізабет Велберн працювала разом зі Смайловічем над створенням дитячої книги «Відлуння від площі» (1998). Інший канадський автор, Стівен Галловей описав схожого персонажа в його бестселері 2008 роману, віолончеліст Сараєво. У книзі безіменний віолончеліст грає щодня о 16:00 22 дні, завжди в один і той же час і в одному місці, щоб вшанувати 22 людини, загиблих від мінометного вогню під час черги на хліб 26 травня 1992 року. Час мінометного обстрілу, є вигаданим. Смайлович публічно висловив обурення публікацією книги. Він сказав: «Вони викрали моє ім'я та особисті дані», і додав, що очікує вибачення та компенсації.[3] У 2012 році відбулася зустріч між Смайловичем і Геллоуей, під час якої останній запевнив, що не хотів жодної шкоди, розповідаючи вигадані події.[4]

Список літератури

  1. Photo Gallery: The Siege Of Sarajevo. RadioFreeEurope/RadioLiberty. Процитовано 7 червня 2017.
  2. The Story of the Sarajevo String Quartet with Dr. Dijana Ihas. Welcome to the website of Music for Young Violinists!. Процитовано 7 червня 2017.
  3. Sharrock, David (17 червня 2008). Out of the war into a book and into a rage. The Australian. Процитовано 31 січня 2012.
  4. Deryk Houston (27 січня 2012). Vedran Smailović – "The Cellist of Sarajevo". Economic Voice.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.