Велика вода (фільм)

Велика вода (мак. Големата вода) — македонський фільм 2004 року, режисера і сценариста Іво Трайкова; екранізація однойменного роману Живко Чинго. Композитором виступив Кирило Джайковський. На екрани вийшов фільм 30 березня 2004 року.

Велика вода
Γолемата Вода
Жанр драматичний фільм[1][2][3]
Режисер Ivo Trajkovd
Продюсер Ivo Trajkovd, Blerim Destanid[4], Anita Elsanid[4] і Vladimír Chrenovskýd[4]
Сценарист Живко Чинго, Ivo Trajkovd[4] і Vladimir Blaževskid[4]
У головних
ролях
Раде Шербеджія, Гейко Микола Миколайович[4], Verica Nedeskad[4], Meto Jovanovskid[4], Nikolina Kujačad[4], Saso Kekenovskid[4], Risto Gogovskid[4], Branko Beninovd[4], Mitko Apostolovskid[4], Vlado Jovanovskid[4], Kamka Tocinovskid[4], Emil Rubend[4], Igor Angelovd[4], Suzan Akbelged[4], Vladimir Svetievd[4], Dime Ilievd[4] і Petar Mircevskid[4]
Оператор Sulejman Medenčevićd[4]
Композитор Kiril Džajkovskid
Дистриб'ютор Netflix
Тривалість 93 хв.
Мова македонська, англійська
Країна  Македонія
 США
 Чехія[4]
 Словаччина[4]
Рік 2004
IMDb ID 0365285

Сюжет

Сюжет заснований на романі Живко Чінго 1971 року — це спогади Лема Нікодіноського, якого в самому початку фільму відвозять до лікарні після серцевого нападу. Лем згадує про своє дитинство: про те, як він позбувся батьків і потрапив після закінчення Другої світової війни в притулок для сиріт, де панувала залізна дисципліна. Директор притулку Аритон постійно намагався підбурити сиріт один проти одного, вважаючи їх ворогами нової влади, і примушував їх слідувати новій ідеології. Разом з харизматичним другом Ісаком Лем стає одним з тих дітей, хто дає відсіч Аритону, не втрачаючи почуття власної гідності.

У ролях

  • Сашо Кекеновський Лем Нікодіноський в дитинстві
  • Майя Станковська Ісак Кейтен
  • Мітко Апостолівський Аритон
  • Веріца Недеська Олівера Срезоська
  • Мето Йовановський Лем Нікодіноський в старості
  • Раді Шербеджія Лем Нікодіноский в старості (озвучення)

Премії і критика

Фільм «Велика вода» виграв Гран-прі Валенсійського кінофестивалю і був навіть номінований на премію «Оскар» як кращий фільм іноземною мовою в 2005 році, але не потрапив у шорт-лист[5]. Критики дали високу оцінку фільму: так, сайт Rotten Tomatoes дав фільму оцінку 71 % на основі 21 відгука[6], на основі 15 відгуків інший сайт Metacritic поставив фільму оцінку 62 бали[7].

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.