Великі майстри

«Великі майстри» (2013) — художній фільм Вонга Карвая, присвячений біографії майстра бойових мистецтв Іп Мана. 7 лютого 2013 року показом цього фільму було відкрито 63-й Берлінський кінофестиваль.

Великі майстри
кит. 一代 宗师
англ. The Grandmaster
Жанр фільм-біографія
Режисер Вон Кар-Вай
Продюсер Вонг Карвай і Гарві Вайнштайн
Сценарист Вон Кар-Вай
У головних
ролях
Тоні Люн Чу Вай
Чжан Цзиї
Оператор Філіп Ле Сурдо
Композитор Shigeru Umebayashid, Nathaniel Mechalyd і Stefano Lentinid
Кінокомпанія Block 2 Pictures
Jet Tone Films
Дистриб'ютор BiM Distribuzioned, Vertigo Médiad[1], Netflix і FandangoNow
Тривалість 123 хвилини
Мова японська[2], путунхуа[2] і кантонський діалект[2]
Країна  Гонконг
Рік 2013
Кошторис ¥240 млн.
IMDb ID 1462900
thegrandmasterfilm.com

Зміст

Засновник найстарішої Школи бойових мистецтв має намір піти на спокій і передати справи гідному наступнику. Але найкращий його учень виношує куди більш амбітні плани — він має намір об'єднати всі розрізнені школи в одну. З цією метою він викликає на поєдинок лідера кожної школи і, здобуваючи перемогу раз за разом, об'єднує всі школи. Останньою залишається школа його померлого вчителя, відстояти пам'ять якого на поєдинок виходить його дочка, таємно закохана в свого суперника…

У ролях

Знімальна група

  • Виробництво: Block 2 Pictures, Jet Tone Films
  • Режисер: Вонг Кар Вай
  • Продюсери: У Сіюань, Вонг Карвай
  • Автор сценарію: Вонг Карвай
  • Оператор: Філіп Ле Сурдо
  • Композитор: Френкі Чан
  • Постановка бойових сцен: Юань Хепін

Прокат. Критика

Світова прем'єра фільму відбулася 6 січня 2013 року в Пекіні[3]. 7 лютого 2013 року фільм відкрив Берлінський кінофестиваль, проте він не бере участі в конкурсі[4]. В Україні прокат почнеться 7 березня 2013 року[5].

Меггі Лі з журналу «Variety» написала, що Вонг Карвай у цьому фільмі «перевершив усі сподівання» (exceeds expectations)[6]. Кларенс Цуй з журналу «The Hollywood Reporter» зазначив, що Юань Хепін поставив засліплюючі бої (dazzling fights), проте водночас фільм сповнений «меланхолії та майже екзистенціальної покірності мінливій долі» (melancholy and a near-existentialist resignation to the uncertainties of fate)[3].

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.