Виключна економічна зона

Виключна (морська) економічна зона — прилеглі до територіальних вод прибережної держави території моря і континентального шельфу, максимальною шириною до 200 морських миль від найближчої точки берегової лінії, в межах яких держава має виключні права на розвідку, добування і керівництво всіма природними ресурсами даного регіону, створення і використання штучних островів, безпечних для довкілля установок і споруд, а також проведення наукових досліджень і зобов'язана охороняти та підтримувати екологічний баланс і порядок у цій зоні.

На відміну від територіальних вод, по зовнішній межі яких у морі проходить державний кордон країни ці території, фактично це вже відкрите море, підпадають під встановлений у цій частині особливий правовий режим, відповідно до якого права та юрисдикція прибережної держави та права та свободи інших держав регулюються відповідними положеннями Конвенції ООН з морського права 1982 р, тут дозволяється вільний прохід чи перебування будь-яких іноземних плавальних чи літальних засобів, проходження чи діяльність яких, а також людська діяльність, звісно, не суперечить нормам міжнародного морського права.

Економічні зони світу. Міжнародні води позначені блакитним

Див. також

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.