Владзімірський Микола Іванович
Владзімірський Микола Іванович (22.05.1954 р. м. Мар'їнка, Донецької обл.) — журналіст, майстер спорту з міжнародних шашок, багаторазовий чемпіон Криму і Севастополя. Засновник, власник і автор сайту «Українське життя в Севастополі» ресурсу для дітей «Весела Абетка»[1], «Афоризми» та багатьох інших. Координатор громадського комітету «Український Севастополь». Засновник газети «Слово Севастополя»[2] (2011 р.) Член Всеукраїнського Комітету на захист української мови. Нагороджений медаллю Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка «Будівничий України» (2014 р.).
Владзімірський Микола Іванович | |
---|---|
Народився |
22 травня 1954 (67 років) Мар'їнка, Сталінська область, Українська РСР, СРСР |
Alma mater | ДонНУЕТ |
Після анексії Криму та Севастополя 2014 р. переїхав до Києва.
Життєпис
Закінчив Донецький інститут радянської торгівлі (1975). В перші роки незалежності України став членом «Просвіти» у Севастополі. З 1995 до 2000 року забезпечував комп'ютерну підтримку випуску газети «Дзвін Севастополя». Закінчив всесвітні курси журналістики ВВС. Друкувався у газетах «Дзвін Севастополя», «Кримська світлиця», «Українське Слово», «Слово Просвіти», «Флот України», «Народна газета», «День», «Голос України» та інших.
У 2000 році за підтримки меценатки із Торонто Марії Фішер-Слиж створив Інтернет-портал «Українське життя в Севастополі»[3], який щоденно відвідували та відвідують тисячі користувачів.[4] Одночасно Микола Владзімірський адмініструє сайти газет «Кримська світлиця», «Незборима нація», «Флот України»[5], «Наша Віра», кількох військово-історичних часописів та музею Лесі Українки в Ялті — всього більше 25 сайтів. Завдяки двадцятирічній діяльності в українській мережі Інтернету він дав багатьом користувачам величезний масив корисної інформації. Письменник Данило Кононенко на святкуванні 20-річчя газети «Кримська світлиця» назвав Миколу Владзімірського «патріархом кримського Інтернету».
Примітки
- Весела Абетка
- Слово Севастополя
- Українське життя в Севастополі
- Цілюще джерело
- газета «Флот України». Архів оригіналу за 26 березня 2014. Процитовано 11 червня 2014.