Вогнівка інжирна

Вогнівка інжирна, або молелистокрутка інжирна (Choreutis nemorana Hb.) — вид метеликів родини хореутид (Choreutidae); шкідник, що пошкоджує інжир.

?
Вогнівка інжирна

Вигляд зверху

Вигляд збоку
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Родина: Хореутиди (Choreutidae)
Рід: Choreutis
Вид: Вогнівка інжирна
Choreutis nemorana
(Hübner, [1799])
Синоніми
*Tortrix nemorana Hübner, [1799]
  • Asopia incisalis Treitschke, 1829
  • Simaethis nemorana
  • Choreutis incisalis
  • Xylopoda nemorana
  • Hemerophila nemorana
  • Allononyma nemorana
  • Anthophila nemorana
Посилання
Вікісховище: Choreutis nemorana
EOL: 3965036
NCBI: 1209621

Опис

Дуже дрібний метелик, розміром і забарвленням нагадує яблуневу вогнівку. В Україні поширений у Криму. Зимують дорослі гусениці переважно під засохлою корою і опалим листям. Навесні гусениці перетворюються на лялечок, через кілька днів з лялечок вилітають метелики, які в травні відкладають яйця (по одному) на листя інжиру. Один метелик може відкласти до 160 яєць. З яєць виходять гусениці, які скелетують листя інжиру і пошкоджують плоди. На листках під павутинкою гусениці виїдають м'якуш між жилками, не зачіпаючи епідерміс з протилежного боку листка, а на плодах спочатку обгризають шкірку, а потім угризаються всередину і виїдають м'якуш. Пошкоджені плоди розвиваються спотвореними, а листок інжира, пошкоджений інжирною вогнівкою, дрібніший. Заляльковуються гусениці в коконах, загинаючи при цьому край листка і примотуючи його павутиною.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.