Володар світу (роман Жуля Верна)

«Володар світу» (фр. Maître du monde)  науково-фантастичний роман французького письменника Жюля Верна, написаний в 1904 році. Роман є одним з останніх творів письменника. У ньому з'являється герой Верна Робур-Завойовник, раніше з'являвся в однойменному романі.

Володар світу
фр. Maître du monde
Жанр наукова фантастика, пригоди і кримінальний жанрd
Автор Жуль Верн
Мова французька
Опубліковано 1904
Видавництво П'єр-Жуль Етцель
Ілюстратор Léon Benettd
Художник обкладинки George Rouxd
Цикл Незвичайні подорожі і Roburd[1]
Попередній твір Драма в Ліфляндіїd
ISBN-13: 978-950-620-241-5
ISBN-10: 950-620-241-9
У «Гутенберзі» 3809

 Цей твір у Вікісховищі

Сюжет

В окрузі Скелястих гір відбуваються дивні речі. Жителів одного села турбує гора, яка називається «Орлине гніздо» (Грейт-Ейрі, Great-Eyry). Ночами звідти виходить полум'я, а іноді земля здригається від землетрусу. Одного разу вночі жителі почули ляскіт крил в небі, і після цього все заспокоїлося. Інспектора Строка відправляють на гору з'ясувати, що там відбувається.

Поліцейському не вдається проникнути на гору, після чого починають коїтися ще більш таємничі речі: на дорогах і на воді з'являється жахливий апарат невідомої потужності, власник якого невідомий, а інспектор починає отримувати листи з погрозами. Власник апарата «Грізний» підписується як «Володар світу».

Історія створення

Жюль Верн задумав роман ще в 1890-х роках, проте тоді його привабили досягнення в області балістики, і він відклав роман. Тоді він написав роман «Прапор батьківщини», в якому описується могутня зброя. «Володар світу» був написаний лише в 1904 році. У ньому з'являється старий герой Верна Робур, однак, тут він вже не геніальний учений, мета якого — технічний прогрес людства, а диктатор, мета якого завоювати світ. Він усвідомив свою міць і захотів використовувати її проти людей. На відміну від капітана Немо, який до кінця життя залишається вірним своїй моралі, Робур стає жертвою свого дару.

Посилання

  1. http://www.isfdb.org/cgi-bin/pe.cgi?28306
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.