Володимир Сотіров

Володимир Сотіров (болг. Владимир Сотиров; 2 червня 1944) — болгарський дипломат. Постійний представник Болгарії при Організації Об'єднаних Націй (1998—2001)[1].

Володимир Сотіров
болг. Владимир Сотиров
Народився 2 червня 1944(1944-06-02) (77 років)
Софія, Болгарія
Громадянство  Болгарія
Діяльність Дипломат
Відомий завдяки Постійний представник Болгарії при Організації Об'єднаних Націй
Alma mater Московський університет

Життєпис

Народився 2 червня 1944 року. У 1978 році закінчив факультет математики Московський державний університет імені Михайла Ломоносова. Доктор математичних наук, доцент кафедри математичної логіки. Володіє англійською, російською та французькою мовами.

З 1970 року працює в Інституті математики та інформатики Болгарської академії наук в Софії, відділ математичної логіки. Член і учасник керівництва Партії зелених (1990); Заступник голови ПЗ пішов через непорозуміння з лідером Олександром Каракачановим. Він очолює Федерацію зеленої альтернативи, яка брала участь у парламентських виборах 1997 року. Член Ради директорів Організації Об'єднаних Націй у Болгарії. Член Асоціації «Країни без кордонів». Викладач Софійського університету «Св. Климент Охрідський», факультету математики та інформатики, філософського факультету та факультету класичної та нової філології[2].

Був директором Управління з прав людини та гуманітарного та соціального співробітництва при Міністерстві закордонних справ (1995—1997), З 17 серпня 1998 по 9 квітня 2001 рр. виконував обов'язки Постійного представника Болгарії при Організації Об'єднаних Націй[3]. Брав участь як голова болгарської делегації в багатьох органах Ради Європи і був головним перемовником щодо складання декларації про добросусідство з Республікою Північна Македонія. Посол Володимир Сотіров очолював дві місії ООН — представника Генерального секретаря ООН і глави Офісу сприяння підтримці миру в Таджикистані[4][5] та керівника польового офісу ООН на окупованих Ізраїлем палестинських територіях. Мав публікації в різних сферах міжнародного співробітництва[6].

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.