Волоскові клітини

Волоскові клітини — рецепторні клітини органів чуття[1][2]; спеціалізовані видозмінені епітеліальні клітини з тоненькими виростами — волосками, зануреними в желеподібну покривну мембрану, що накриває клітини[3].

Волоскові клітини
Кортіїв орган: зовнішні волоскові клітини знаходяться зверху, внутрішні — у центрі
Ідентифікатори
NeuroLex ID sao1582628662 і sao429277527
Анатомічна термінологія

Периферійна частина вуха

Периферійною частиною органа слуху та рівноваги є вухо, яке складається з трьох частин: зовнішнього вуха, яке сприймає звукові коливання, а також лінійні та кутові прискорення в тому числі прискорення сили важкості; середнього вуха, елементи якого передають коливання барабанної перетинки на перелімфу завитки; внутрішнього вуха, де коливання перелімфи трансформуються у нервові імпульси, які починаються аферентним нервом, який передає імпульси неасоціативні нейрони й далі в кору великого мозку.

Походження

Органи чуття за походженням і будовою класифікують на 3 типи: Нейросенсорні (первинночутливі), їхні рецепторні клітини є нервові й утворюються зі стінки мозкових пухирців до них відносяться: орган зору, орган нюху. Сенсоепітеліальні (вторинночутливі) їхні рецепторні клітини є епітеліальні й утворюються з ектодерми, до них відносяться: орган слуху та рівноваги, орган смаку, рецепторні (капсульовані та некапсульовані) нервові закінчення, які не мають чіткої органної будови.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.