Всесвітня організація охорони здоров'я тварин

Всесвітня організація охорони здоров'я тварин (МЕБ) (англ. World Organization for Animal Health, OIE) (до 2003 року Міжнародне епізоотичне бюро (англ. Office International des Epizooties,OIE)) — міжурядова організація, відповідальна за здоров'я тварин. МЕБ визнано Світовою організацією торгівлі консультативною організацією. Штаб-квартира організації розташована в Парижі, Франція.

Всесвітня організація охорони здоров’я тварин (World Organization for Animal Health)
Абревіатура МЕБ (OIE)
Заснована 1924
Офіційна/і мова/и англійська, французька, іспанська
Штаб-квартира Париж, Франція
Поточний голова Генеральний директор д-р Монік Елоїт (Monique Eloit)
Вебсайт http://www.oie.int

Історія

Організація була заснована на міжнародній конференції в Парижі 25 січня 1924 року після спалаху чуми великої рогатої худоби в 1920 році в Бельгії. Угоду про створення організації було підписано 28 країнами. У травні 2003 року Міжнародне епізоотичне бюро було перейменовано у Всесвітню організацію охорони здоров'я тварин (МЕБ)

Члени

МЕБ включає 181 країн-членів[1]

МЕБ підтримує постійні зв'язки з 71 іншими міжнародними та регіональними організаціями.[2]

МЕБ діє з постійною підтримкою 311 центрів наукової експертизи.

Структура та діяльність

Головним органом є Всесвітня асамблея делегатів, призначених урядами всіх країн-членів. Генеральні сесії МЕБ проводяться один раз на рік в Парижі (Франція).

До структури входять:

  • Генеральний директор, який обрається Всесвітньою асамблеєю делегатів.
  • Рада
  • Регіональні комісії (5)
  • Технічні комісії спеціалістів (4)

Всесвітня асамблея делегатів

Всесвітня асамблея делегатів є вищим органом МЕБ. Вона складається з делегатів усіх країн-членів та збирається не рідше одного разу на рік і проводиться щороку в травні у Парижі.

Основними функціями Асамблеї є:

  • прийняти міжнародні стандарти в галузі охорони здоров'я тварин, особливо для міжнародної торгівлі;
  • прийняти резолюції щодо контролю за основними захворюваннями тварин;
  • обрати членів керівних органів МЕБ (Президент та заступник Голови Асамблеї, члени Ради та регіональні комісії), а також члени комісій Спеціалістів;
  • призначити генерального директора МЕБ;
  • розглянути та затвердити річний звіт про діяльність та фінансову звітність Генерального директора та річний бюджет МЕБ.

Під час її проведення розглядаються як питання, що становлять загальний інтерес, так й доповідь щодо ситуації зі здоров'ям тварин у всьому світі, з додатковою інформацією, наданою кожною країною-членом.

Генеральний директор

Генеральним директором Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (МБЕ) 26 травня 2015 року Всесвітньою асамблеєю обрана доктор Монік Елоїт (Monique Eloit).

Рада

Рада складається з Президента МБЕ, віце-президента, колишнього президента та шести делегатів, які представляють усі регіони. Всі члени Ради обрираються (за винятком колишнього президента) на трирічний термін. Рада представляє Асамблею в період між Генеральними сесіями. Рада збирається щонайменше два рази на рік у Парижі для вивчення технічних та адміністративних питань та, зокрема, робочої програми та запропонованого бюджету, який буде представлений Асамблеї.

Регіональні комісії

МЕБ створив п'ять регіональних комісій для вираження особливих проблем, що стоять перед її членами в різних регіонах світу. Ці комісії можна розглядати як повноцінні регіональні інституційні органи. Ці комісії охоплюють такі регіони:

  • Африка
  • Америка
  • Азії, Далекого Сходу та Океанії
  • Європа
  • Середній Схід

Кожна Регіональна комісія організовує Конференцію кожні два роки в одній із країн регіону, що присвячені технічним питанням та регіональному співробітництву у боротьбі з хворобами тварин. Також Комісії можуть розробляти регіональні програми для посилення нагляду та контролю основних захворювань тварин. http://www.oie.int/about-us/wo/regional-commissions/

Спеціалізовані комісії

МЕБ створив чотири спеціалізовані комісії для вивчення проблем епідеміології та профілактики та боротьби з хворобами тварин, розробки та перегляду міжнародних стандартів МЕБ та вирішення наукових та технічних питань, що виникають у країнах-членах.

  • Комісія з стандартизації здоров'я наземних тварин (англ. Terrestrial Animal Health Standards Commission) була заснована в 1960 році.

Комісія з наземного кодексу відповідає за те, щоб рекомендації Кодексу здоров'я наземних тварин[3] відображали поточну наукову інформацію про методи спостереження за хворобами тварин та зоонозами, а також захист міжнародної торгівлі тваринами.

  • Наукова комісія з хвороб тварин (англ. Scientific Commission for Animal Diseases) була заснована в 1946 році.

Комісія сприяє виявляти найбільш відповідні стратегії та заходи для запобігання і контролю захворювань, аналізує матеріали країн-членів, що стосуються здоров'я тварин для тих країн, які бажають бути включеними до списку МЕБ країн, вільних від певних захворювань.

  • Комісія біологічних стандартів (англ. Biological Standards Commission) була заснована в 1949 році. Комісія відповідає за встановлення або затвердження методів діагностики захворювань ссавців, птахів та бджіл та рекомендацій щодо найбільш ефективних біологічних продуктів, таких як вакцини. Комісія керує підготовкою Посібника з діагностичних тестів та вакцин для наземних тварин[4]. Комісія також відбирає еталонні лабораторії МРЕ із захворювань наземних тварин, сприяє підготовці та поширенню стандартних реагентів для діагностичного тестування.
  • Комісія з стандартизації здоров'я водних тварин (англ. Aquatic Animal Health Standards Commission) була заснована в 1960 році. Комісія збирає інформацію про захворювання земноводних, ракоподібних, риб та молюсків та методи контролю за цими захворюваннями. Комісія виробляє Кодекс здоров'я для водних тварин[5] та Посібник з діагностичних тестів для водних тварин[6]. Комісія також організовує наукові зустрічі з різних питань, важливих для аквакультури.

Члени Комісій обираються Всесвітньою асамблеєю делегатів МЕБ на трирічний термін.

Участь України у Всесвітній організації охорони здоров'я тварин

  • Дата набуття Україною членства: 11.07.1994 р.
  • Підстава для набуття членства в міжнародній організації: Доручення Кабінету Міністрів України від 17.03.1993 та від 06.04.1993
  • Статус членства: Повноправний член
  • Характер фінансових зобов'язань України: Сплата щорічного членського внеску, погашення заборгованості
  • Джерело здійснення видатків, пов'язаних з виконанням фінансових зобов'язань: Загальний фонд Державного бюджету України
  • Вид валюти фінансових зобов'язань: Євро
  • Обсяг фінансових зобов'язань України на 2017 рік: 137 020,00
  • Обсяг невиконаних Україною у попередні роки фінансових зобов'язань: 1 355,37
  • Центральний орган виконавчої влади, відповідальний за виконання фінансових зобов'язань: Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.[7]

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.