Всеіндійська футбольна федерація

Всеіндійська футбольна федерація (англ. All India Football Federation (AIFF), гінді अखिल भारतीय फुटबॉल महासंघ) — організація, що здійснює контроль і управління футболом в Індії. Федерація є організатором збірних команд Індії а також контролює проведення національного чемпіонату і ряду інших загальнонаціональних турнірів.

Всеіндійська футбольна федерація
Логотип асоціації
Заснована 1937
Вступ в ФІФА 1948
Вступ в АФК 1954
Вебсайт the-aiff.com
Президент Прафуль Патель
Тренер Ігор Штимаць

Федерація була заснована в 1937 році і була прийнята в число членів ФІФА в 1948 році[1], невдовзі після здобуття Індією незалежності в 1947 році. У 1954 році Індія стала однією з країн-засновниць Азійської конфедерації футболу (АФК).

Історія

Заснована у 1893 році Індійська футбольна асоціація (ІФА), яка і досі керує футболом в штаті Західна Бенгалія, в ті роки фактично керувала цим видом спорту і у всій Британській Індії[2]. Британці домінували в керівництві асоціації протягом перших десятиліть XX століття, завдяки їх діяльності та англійській методиці футбол у той час став дуже популярним в Бенгалії. Будучи одночасно складовою частиною Футбольної асоціації Англії, асоціація контролювала всі закордонні поїздки і організовувала матчі індійських клубів з іноземними командами в Калькутті та інших містах[2].

Управління футбольними змаганнями в Індії здійснювалося нечисленними регіональними асоціаціями. Таких асоціацій не існувало дуже багато, проте в ІФА вважали, що провінціям потрібно прагнути до формування загальнонаціонального органу. На конференції, організованій в 1935 році в Дарбхангу, вдалося, крім представників ІФА зібрати делегатів ще від 7 регіонів. Однак, в результаті розбіжностей, представники ІФА покинули конференцію[2], а решта учасників створили орган, названий «Всеіндійська футбольна асоціація». Пізніше представник ІФА Пантадж Гупта звернувся до керівників армійського спорту з низкою пропозицій для вирішення конфлікту, і на початку березня 1937 року була розроблена компромісна формула, яка зрештою привела до створення Всеіндійської федерації футболу. 27 березня 1937 року в Делі під керівництвом бригадного генерала Маджендина відбулася зустріч керівників ІФА, ВФА і ряду регіональних асоціацій, на якій вирішено ліквідувати ВФА і створити замість цього Всеіндійську футбольну федерацію з одним представником від кожної асоціації і по два — від ІФА і від Ради з контролю над армійським спортом.

23 червня 1937 року на конференції, що пройшла в розташуванні штабу британської армії в Шимлі, столиці гірського штату Гімачал-Прадеш, була офіційно заснована Всеіндійська футбольна федерація. Шістьма організаціями, які домовились про створення єдиної федерації, стали Індійська футбольна асоціація (представляє Західну Бенгалію), Рада з контролю над армійським спортом, Футбольна асоціація Західної Індії, асоціації Сполучених провінцій, Біхара, а також Делі[2]. Першим головою був обраний генерал Маджендин.

Організаційна структура

До складу федерації входять асоціації футболу тридцяти трьох штатів, крім цього, в статусі асоційованих членів, в федерацію увійшли спортивні комітети працівників залізниць і державних службовців, а також комітет у справах жінок. Асоціації трьох штатів очікують прийому в число членів федерації.

Члени федерації мають власні статути і органи управління. У ряді випадків вони не відповідають правилам федерації. В залежності від розмірів штату, асоціації включають в себе ряд районних асоціацій, пов'язаних з ними. Клуби знаходяться в районних асоціаціях. У невеликих штатах клуби безпосередньо входять в асоціацію штату. Кожен індійський штат проводить свої власні змагання. Змагання проводяться також на районному рівні.

Серед асоціацій штатів існує явна нерівність. Деякі з них мають значні ресурси, добре оснащений і укомплектований офіс. А є такі, в яких як штаб-квартира використовується всього одна кімнатка, куди секретар приходить по завершенні своєї основної роботи.

Змагання

Всеіндійська футбольна федерація є організатором наступних змагань:

  • Ай-ліга (загальнонаціональна професіональна ліга)
  • Індійська суперліга (професіональна франчайзингова ліга)
  • Кубок Федерації[3]
  • Кубок Дюранда (третій у світі і найстаріший в Індії футбольний турнір)
  • Santosh Trophy[4]
  • Dutta Ray Trophy (національний чемпіонат U-21)
  • B. C. Roy Trophy (національний чемпіонат U-19)
  • Mir Iqbal Hussain Trophy (національний чемпіонат U-16)
  • Кубок Неру (міжнародний товариський турнір серед збірних)

Примітки

  1. Kapadia, Novy (23 червня 2012). A History of the All India Football Federation (AIFF). SportsKeeda. Процитовано 24 березня 2017.
  2. Kapadia, Novy (24 червня 2015). The Birth of the All India Football Federation. Saddahaq. Архів оригіналу за 25 березня 2017. Процитовано 24 березня 2017.
  3. List of Winners/Runners-Up of the Federation Cup. IndianFootball.de. Архів оригіналу за 15 березня 2016. Процитовано 24 березня 2017.
  4. List of Winners/Runners-Up of the Santosh Trophy. Архів оригіналу за 24 травня 2017. Процитовано 24 березня 2017.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.