Вулиця Івана Ґонти (Іллінці)

Ву́лиця Івана Ґонти (до 30.12.2015 Щорса) — вулиця в місті Іллінці Вінницької області.

Вулиця Івана Ґонти
Населений пункт Іллінці
Місцевість Голики
Мкр-н. Аеродром
Поле Чудес
Історичні відомості
Колишні назви Щорса
Загальні відомості
Протяжність 1,3км
Поштові індекси 22700
Транспорт
Рух двосторонній
Покриття асфальтобетон
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Забудова Житлова промислова
Підприємства "Шеф Групп" "Декор бетон", "Седна Агро".
Зовнішні посилання
Мапа

Бере початок від вулиці Незалежності простягається на південь до урочища Галіки де і закінчується.

Прилучаються вулиці : Устима Кармелюка, Пушкіна, Голицька, Польова та безліч малих вулиць Дачного масиву.

Забудова здебільшого промислова, за часів радянського соююзу, на вулиці знаходився плодоконсервний завод та дорожні будівельні організації. Зараз на їх територї діють нові приватні підприємства.

Далі забудова приватний сектор.

Історія

Вулиця виникла в кінці 1950 тих. років як об'їзна дорога навколо містечка Іллінців, з правої сторони знаходився аеродром часів Другої світової війни, який почали забудовувати приватними будинками так зв. Мікрорайон Аеродром.

По ліву сторону вулиця відносилась до села Голики де на були колгоспні лани. В 1973 році почалась активна забудова, збудовано консервний завод. Далі в сторону лісу у 1980—1990 роках було відведено садові ділянки так зв. так зв. Фазенди. Зараз один з районів міста — Дачний Масив. Протяжність вулиці збільшилась. На початку 1990 -тих., і дотепер з парної сторони починаючи від повороту на вулицю Польову. Зводяться приватні будинки так зв. Поле Чудес.


Назва вулиці

Колишню свою назву Щорса вулиця отримала у 1961 році. На честь Миколи Щорса українського радянського військового діяча періоду початку більшовицької окупації України.

Сучасна назва з 30-го грудня 2015 року на честь одиного з керівників Коліївщини Івана Ґонти.

Є свідчення перебування Івана Ґонти у Іллінцях. Біля села Борисівка яке знаходиться поряд з Іллінцями, є урочище Гонтів Яр, де переховувався Іван Ґонта із гайдамаками. Таким чином за ініціативою місцевої громади, вшановано борця за волю українського народу, легендарного Івана Ґонту.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.