Вулиця Вчительська (Слов'янськ)

Вулиця Вчительська (колишня вул. Тургенівська, вул. Калініна) — одна з основних вулиць Старого міста Слов'янська. Розпочинається вулиця від площі Іщенків (названа на честь заможних купців, зараз Сімейка), після Сінної площі робила кут, і до Шнурківської. У 1924 році вулиця почала називатися Калініна. Нову назву присвоєно у 2016 році, через близьке знаходження вулиці до педагогічного університету[1].

Вулиця Вчительська
Слов'янськ
Місцевість Старе місто
Район Центральний мікрорайон
Назва на честь Донбаського державного педагогічного університету
Колишні назви
Тургенівська, Калініна
Загальні відомості
Дата початку забудови 1830-ті рр.
Протяжність 1,6 км
Транспорт
Рух Двосторонній
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Забудова Одноповерхова
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа

Історія

Старовинна вулиця Слов'янська, що виникла на початку ХІХ століття. Одна з найдовших вулиць старого міста, її довжина більш ніж 1,6 кілометрів. На ній оселилися заможні купці та міщани, а вулиця почала називатися на честь письменника — Тургенівська. Вулиця не піддавалася реконструкціям та вторинній забудові, тому на ній збереглося багато старовинних маєтків ХІХ століття, що передають тогочасну атмосферу міста. Найвідоміший маєток — особняк Михайла Проскурякова. Він знаходиться поряд з іншими маєтками сімейства Проскурякових на Сінній площі. У 1924 році вулиця почала називатися Калініна. У 1950 році на вулиці встановлено пам'ятник на братській могилі партизанів, зокрема, Карнаухова М. І., командира партизанського загону. Скульптор - В. С. Пишний. Реконструйований у 1978 році.

2020 року, у зв'язку із декомунізацією, із пам'ятника прибрано серп та молот.

Забудова

Забудована житловими купецькими маєтками з червоної цегли у цегляному або історичному стилі.

Пам'ятки архітектури

  • № 39 — другий особняк Івана Йосиповича Проскурякова. Побудований у стилі ренесанс з білої цегли. Здавався в оренду. Під час революції жителів вигнали, а будинок взяли в державну власність.
  • № 46 — особняк купця Михайла Йосиповича Проскурякова, брата Івана Проскурякова. Споруда ХІХ століття.
  • № 50 — будинок лікаря Титова Михайла Гавриловича. Побудований в кінці XIX століття. Будинок має парадний вхід з високими дверима, обрамлений колонами.
  1. Офіційний сайт (портал) Слов’янської міської ради. slavrada.gov.ua. Процитовано 25 липня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.