Вулиця Заводська (Хмельницький)

Пролягає від привокзальної частини міста (від вул. Горького) до території м'ясокомбінату (вул. Гайдара). Вулиця є головною магістраллю району "за цукрозаводом" (колишній масив Новий План №1).

Вулиця Заводська
Хмельницький
Місцевість Новий План №1
Колишні назви
Піонерська (част.)
Загальні відомості
Протяжність 2.6 км.
Транспорт
Маршрутні таксі 50
Покриття Асфальт
Будівлі, пам'ятки, інфраструктура
Навчальні заклади Школа №7
Забудова Промислова, приватна житлова
Підприємства Хмельницький КХП, Цукровий завод (нині закритий), Хмельницький м’ясокомбінат
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа

Історія

Виникла наприкінці XIX ст. згідно з планом забудови міста від 1888 р., назву отримала від розташованого на вулиці цукрозаводу. До 1966 р. завершувалася одразу за заводом, а далі, за перехрестям з пров. Піонерським, йшла вулиця Піонерська. В 1966 р. вул. Піонерську об'єднали з вул. Заводською, внаслідок чого остання збільшила свою довжину майже у два рази.

Підприємства

  • Заводська, 53. Комбінат хлібопродуктів.

В 1892р. на місці теперішнього комбінату купець С. Маранц (власник цукрозаводу) спорудив перший у місті паровий борошномельний млин. 1949 р. цей млин був об'єднаний з круп'яним млином (став до ладу в 1908 р. на вул. Старобульварній, нині - Свободи) у млинкрупкомбінат. Тоді ж на базі борошномельного млина розпочалося будівництво нових виробничих корпусів. В 1950-х роках підприємство мало назву крупзавод № 14, а коли до нього приєднали базу "Заготзерно" та побудували кукурудзокалібрувальний завод, воно отримало теперішню назву. Нині комбінат здатний за добу переробляти 300 тонн зерна та виготовляти 100 тонн комбікорму.

  • Заводська, 55. Цукрозавод.

Найстаріше з діючих промислових підприємств міста. Його історія починається з Чорноострівської цукроварні, що належала поміщикові Пшездецькому. В 1889 р. цукроварню придбав проскурівський купець Соломон Маранц. Він демонтував її обладнання та перевіз його до Проскурова, де поблизу залізничної станції побудував новий цукрозавод, який почав діяти з 1891 р. Підприємство С. Маранца довгий час було найбільшим у Проскурові - на ньому на початку XX ст. працювало 470 робітників. З перших років рад. влади завод було націоналізовано та на деякий час передано в оренду Червонокозачій дивізії, а з 1924 р. включено до складу цукротресту. Під час Великої Вітчизняної війни підприємство було частково зруйноване, відновило роботу з 1945 р.

  • Заводська, 163. М'ясокомбінат.

Став до ладу в 1932 р. В 1999 р. на виробничих площах м'ясокомбінату створене підприємство "М'ясний двір Поділля".

Заклади освіти

  • Заводська, 33

Хмельницька спеціалізована загальноосвітня школа №7

Галерея

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.