Вулиця Сергія Параджанова (Житомир)

Вулиця Сергія Параджанова — вулиця Житомира, названа на честь українського та вірменського кінорежисера Сергія Параджанова.

Вулиця Сергія Параджанова
 Україна
Населений пункт Житомир
Місцевість Мар'янівка
Район Корольовський
Історичні відомості
Назва на честь Параджанов Сергій Йосипович
Колишні назви Кузнєчний (Ковальський) провулок, Ковальська (Кузнєчна) вулиця, Сільська Кузнєчна вулиця, вулиця Баранова
Загальні відомості
Протяжність 4900 м
Координати 50°14′59″ пн. ш. 28°43′38″ сх. д.
Поштові індекси 10001
Транспорт
Рух двосторонній
Покриття асфальт
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap 2692156 ·R (Житомир)
Мапа

Розташування

Вулиця починається від Київського шосе. Прямує на південний схід, через 2,5 кілометри повертає на південь. Закінчується з частою зміною напрямку за житомирським м'ясокомбінатом.

Перетинається з вулицями Новогоголівською, Залізничною, Кооперативною, Металістів, Корольова, Льонковою, 1-м провулком Матросова, проїздами Ковальським, Крайнім, 2-м Далеким, Складським, Хінчанським.

Довжина вулиці — 4900 метрів.

Історія

Вулиця є частиною старої дороги, відомої з 18 ст., що сполучала переправу через Тетерів, біля села Станишівка з Великою Московською стовповою дорогою (тепер — вул. Корольова) та дорогою на Вацків. Від 20 ст. забудовується як вулиця, з 1920-х років — Ковальська. У 1974 році перейменована на вулицю Баранова — на честь командира 1-го гвардійського кавалерійського корпусу, генерал-лейтенанта Віктора Баранова, що брав участь у боях за Житомир в 1943 р[1].

Відповідно до розпорядження Житомирського міського голови від 19 лютого 2016 року № 112 «Про перейменування топонімічних об'єктів та демонтаж пам'ятних знаків у м. Житомирі», перейменована на вулицю Сергія Параджанова[2]. Пропозицію було надано вірменською національною спільнотою міста[3].

Під час громадських обговорень щодо перейменувань розглядалась пропозиція повернути вулиці історичну назву Ковальська[4].

Підприємства

  • ПрАТ «Житомирський ЗОК» — буд. № 89
  • ТОВ «Обербетон-інвест» — буд. № 89
  • ВАТ «Вібросепаратор» — буд. № 93
  • ВАТ «Льонотекс» — буд. № 125
  • ТОВ Житомирський м'ясокомбінат — буд. № 127

Установи

  • Житомирський обласний військовий комісаріат — буд. № 4
  • Житомирське вище професійне технологічне училище — буд. № 72
  • Вище професійне училище Державного університету «Житомирська політехніка» — буд. № 132

Транспорт

Вулиця має розгалужену транспортну мережу: присутні всі види міського транспорту. Вулицю перетинає промислова залізнична гілка до району Хінчанка. На відрізку від вулиці Корольова до м'ясокомбінату прокладено трамвайну колію.

  • Трамвай № 1
  • Тролейбус № 6, 7А, 10
  • Автобус № 8, 19, 19А, 26

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.