Відкрите знання

Відкрите знання знання, яке кожен може вільно використовувати, перевикористовувати і поширювати без будь-яких правових, суспільних а також технологічних обмежень[1]. Відкрите знання — це набір принципів і методик, які мають стосунок до виробництва і поширення знань у відкритий спосіб. Знання тут потрібно розуміти в широкому сенсі слова, яке включає в себе: дані, контент і загальну інформацію.

Ідея відкритого знання має безпосередній стосунок до відкритого джерела, а Визначення відкритого знання безпосередньо отримане з Визначення відкритого джерела. Відкрите знання можна інтерпретувати як розширений набір, що складається з відкритих даних, відкритого контенту і відкритого доступу з метою підкреслити спільне між цими трьома різними групами.

Історія

Попри те, що термін, подібно до інших схожих понять, таких як відкриті дані та відкритий контент є відносно новим, але сама ця ідея перебуває у вжитку віддавна. Приміром, одним із найперших друкованих текстів, які збереглись дотепер, є копія буддійської Діамантової сутри, що створена в Китаї близько 868 року, на якій написано: «для всезагального вільного поширення»[2].

Примітки

  1. Open Definition | opendefinition.org
  2. The Value of the Public Domain. Архів оригіналу за 10 квітня 2012. Процитовано 22 жовтня 2015.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.