Відкритий проксі

Відкритий проксі - це тип проксі-сервера, доступний будь-якому користувачеві Інтернету .

Як правило, проксі-сервер дозволяє користувачам зберігати та пересилати Інтернет-послуги, такі як DNS або веб-сторінки, лише у межах мережевої групи (закритий проксі) для того, щоб зменшити та контролювати пропускну здатність, яку використовує група. Однак із відкритим проксі-сервером будь-який користувач в Інтернеті може використовувати цю службу пересилання.

При цьому, коли говорять про відкриті проксі-сервери, то часто мають на увазі анонімні відкриті проксі-сервери, які приховують реальні IP-адреси клієнтів і тим самим надають можливість анонімно користуватися послугами мережі Інтернет (відвідувати сайти, брати участь у форумах, чатах тощо). Це є деякою проблемою, оскільки подібна анонімність може дозволити безкарно порушувати закон та умови надання послуг у мережі. З іншого боку, в недемократичних країнах анонімні проксі-сервери є однією з небагатьох можливостей висловити свою думку.

Відкритий проксі-сервер пересилає запити з та в будь-яку точку Інтернету.

Переваги

Анонімний відкритий проксі-сервер корисний для тих, хто прагне анонімності та конфіденційності в Інтернеті, оскільки він може допомогти користувачам приховати свою IP-адресу, завдяки тому, що запити до веб-сервера надходять від проксі-сервера. Це ускладнює розкриття їхньої особистості і тим самим підвищує їхню безпеку під час перегляду веб-сторінок або використання інших інтернет-сервісів. Справжня анонімність і широка безпека в Інтернеті не можуть бути досягнуті лише за допомогою цього заходу, оскільки оператори веб-сайтів можуть використовувати клієнтські скрипти для визначення справжньої IP-адреси браузера, а відкритий проксі-сервер може вести журнали всіх з’єднань.

Більшість загальнодоступних VPN працюють через відкриті проксі.

Недоліки

Комп’ютер може працювати як відкритий проксі-сервер без відома власника комп’ютера. Це може бути результатом неправильної конфігурації програмного забезпечення проксі-сервера, запущеного на комп’ютері, або зараження зловмисним програмним забезпеченням (вірусами, троянами чи хробаками), розробленим для цієї мети. [1] Якщо це викликано шкідливим програмним забезпеченням, заражений комп’ютер називається комп’ютером-зомбі.

Заборона доступу з відкритого проксі

Оскільки відкриті проксі часто використовуються для зловживань, було розроблено ряд методів для їх виявлення та відмови в їх обслуговуванні. Мережі IRC із суворою політикою використання автоматично тестують клієнтські системи на наявність відомих типів відкритих проксі. [2] Аналогічно, поштовий сервер може бути налаштований на автоматичну перевірку відправників пошти на наявність відкритих проксі за допомогою програмного забезпечення, такого як proxycheck . [3]

Групи операторів IRC та електронної пошти запускають DNSBL, публікуючи списки IP-адрес відомих відкритих проксі, такі як AHBL, CBL, NJABL (до 2013 року) та SORBS (з 2002 року).

Див. також

Примітки

  1. Accidental spamming, zombies and spoofing. Australian Communications and Media Authority. Архів оригіналу за 25 грудня 2015. Процитовано 8 грудня 2015.
  2. Blitzed Open Proxy Monitor. Blitzed.org. 21 серпня 2011. Архів оригіналу за 15 серпня 2014. Процитовано 21 червня 2014.
  3. proxycheck: Open Proxy checker. Corpit.ru. Процитовано 21 листопада 2011.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.