Відсотковий пункт

Відсотковий пункт одиниця вимірювання для арифметичної різниці між двома відсотками. Наприклад, збільшення від 40 % до 44 % є збільшенням 4 вісоткових пунктів, але це збільшення на 10 % того, що вимірюється.[1] В літературі, відсоткові пункти зазвичай скорочуються до вп (англ. pp) або в.п. (англ. p.p.), щоб уникнути двозначності. Після першої згадки у тексті деякі автори скорочують та пишуть тільки «пункт» або «пункти».

Розглянемо такий гіпотетичний приклад: у 1980 році 50 % населення курили, а в 1990 році лише 40 %. Можна, таким чином, сказати, що з 1980 по 1990 рр. поширеність куріння зменшилася на 10 відсоткових пунктів, хоча куріння не зменшилося на 10 відсотків (зменшилося на 20 відсотків) — відсотки вказують на співвідношення, а не на різницю.

Різниця у відсоткових пунктах є одним із способів вираження ризику або імовірності. Розглянемо препарат, який виліковує дане захворювання у 70 % всіх випадків, тоді як без препарату хвороба самостійно лікується лише у 50 % випадків. Препарат знижує абсолютний ризик на 20 відсоткових пунктів. Альтернативи можуть бути більш значущими для споживачів статистики, таких як обернене число або кількість хворих, яких необхідно лікувати. У цьому випадку взаємне перетворення різниці відсоткових пунктів буде дорівнювати 1/(20pp) = 1/0.20 = 5. Таким чином, якщо 5 пацієнтів отримують препарат, можна розраховувати на зцілення ще одного випадку захворювання, ніж це могло статися у відсутності препарату.

Для вимірювань, що включають відсотки як одиниці, такі як, зростання, прибуток, або статистичне відхилення і пов'язані з описовою статистикою, включаючи стандартне відхилення, результат має бути виражений в одиницях відсоткових пунктів замість відсотка. Помилково використання відсотків як одиниці для стандартного відхилення є заплутаним, оскільки відсоток також використовується як одиниця для відносного стандартного відхилення, тобто стандартне відхилення, поділене на середнє значення (коефіцієнт варіації).

Пов'язані одиниці вимірювання

  • Відсоток (%) — одна сота
  • Проміле (‰) — одна тисячна
  • Проміріад (‱) — одна десятитисячна

Див. також

  • Базисний пункт — арифметична різниця між двома десятитисячними частками

Примітки

  1. Brechner, Robert (2008). Contemporary Mathematics for Business and Consumers, Brief Edition. Cengage Learning. с. 190. ISBN 9781111805500. Архів оригіналу за 18 травня 2015. Процитовано 7 травня 2015.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.