Військова академія армії Японії

Військова академія армії Японії (яп. 陸軍士官学校, りくぐんしかんがっこう, рікуґун сікан ґакко) військова академія в Японії, вищий навчальний заклад з підготовки офіцерів Імперської армії. Існувала протягом 18471945 років.

Військова академія армії Японії (1907, Ітіґая, Токіо).

Короткі відомості

Військова академія армії Японії була заснована 1874 року. Її попередник Військова академія збройних сил Японії[1], заснована 1868 року.

1887 року за прусським зразком в академії була введена кадетська система[2], за якою до вищого навчального закладу приймалися випускники кадетських корпусів. Відповідно до цієї системи, кадети-відмінники, що були відібрані за результатами іспитів, приписувалися до певних військових частин і вступали до академії. Вони навчалися в ній 2 роки й після випуску поверталися до своїх приписних частин як офіцери-практиканти[3]. Випускники мали обов'язок служити в цих частинах протягом 20 місяців. Вони отримували своє перше звання молодшого лейтенанта після 4 місяців успішної служби за рішенням офіцерської ради частини.

З 1917 року до академії стали приймати сержантів-відмінників дійсної служби.

1920 року підготовку офіцерів розділили на підготовчі та практичні курси. 1937 року вони були переорганізовані в Підготовчу[4] та Стаціонарну академії[5]. Перша розташовувалась в Асаці префектури Сайтама, друга в Дзамі префектури Канаґава.

1938 року була створена додаткова Авіаційна академія армії Японії[6] для підготовки офіцерів авіації.

Кадетська система академії сприяла формуванню елітаризму і корпоративності її випускників[7].

Див. також

Примітки

  1. яп. 兵学校, хейґакко.
  2. яп. 士官候補生制度.
  3. яп. 見習士官.
  4. яп. 陸軍予科士官学校, рікуґун йока сікан ґакко.
  5. яп. 陸軍本科士官学校, рікуґун хонка сікан ґакко.
  6. яп. 陸軍航空士官学校, ріккуґун коку сікан ґакко.
  7. 陸軍士官学校 // 日本大百科全書. — 2版. — 東京: 小学館, 1994-1997.

Джерела та література

Військова академія армії Японії // 『日本大百科全書』 [Енциклопедія Ніппоніка]. — 第2版. — 東京: 小学館, 1994—1997. — 全26冊. (яп.)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.