Військово-морський музейний комплекс «Балаклава»

Військово-морський музейний комплекс «Балаклава» — унікальний музейний комплекс, розташований в підземеллях гори Таврос, в штольнях колишнього підземного заводу з ремонту та обслуговування підводних човнів на західному березі Балаклавської бухти.

Військово-морський музейний комплекс «Балаклава»
44.497362° пн. ш. 33.596749° сх. д. / 44.497362; 33.596749
Тип музей
Країна  Україна
Розташування  Україна, Севастополь
Адреса вул. Таврійська набережна, 11 Балаклава (Севастополь)
Засновано 1 червня 2003
Директор Харівський Олег Ігорович[1]
Куратор Військово-історичний комплекс «Михайлівська батарея»
Сайт muzey-sevastopol.com/820/820-03
Військово-морський музейний комплекс «Балаклава» (Україна)

Загальні відомості

Так званий, «об'єкт 825 ГТС» — легендована назва підземного комплексу, призначеного для укриття, ремонту та обслуговування підводних човнів 613-го та 633-го проектів, а також для зберігання боєприпасів, призначених для цих субмарин. У каналі довжина 602 метра підземного об'єкта могло розміститися до семи ПЧ. До складу комплексу входила також ремонтно-технічна база (об'єкт 820), призначена для зберігання та обслуговування ядерної зброї. Після розпаду СРСР об'єкт як військова одиниця втратив свою актуальність і був розформований.

Відкриття військово-морського музейного комплексу «Балаклава» відбулося 1 червня 2003 року[1][2].

До військово-морського музейного комплексу входять підземна частина заводу, арсенал, а також морський причал і кілька будівель. До огляду відкриті зони навколо штучного каналу, який проходить гору наскрізь, декілька цехів заводу і арсенал, де зберігалися торпеди та ядерні боєголовки[2].

План розвитку експозиції музею передбачає створення підводної експозиції в каналі заводу, осушення сухого доку й постановку в нього списаного підводного човна; відновлення приміщень заводу і мінно-торпедної частини та створення в них експозицій, присвячених періоду «холодної війни», історії військово-морської бази та підземного заводу[1].

Експозиція музею

Наразі в музеї діє дві експозиції — «Підводні сили Чорноморського флоту 1944—1994 рр.» і «Історія створення і розвитку Військово-Морських Сил України з 1992 р.»

Експозиція «Підводні сили Чорноморського флоту 1944—1994 рр.».

На базі збережених підземних споруд організовані експозиції про історію Військово-Морського Флоту, про підводні сили Чорноморського флоту колишнього СРСР, про військові та політичні аспекти «холодної війни». До огляду відкриті зони вздовж підземного каналу, колишні цехи заводу і арсенал. Представлені моделі бойових кораблів, зразки техніки та озброєння. В одній із штолень знаходиться виставка раритетів Кримської війни 1853—1856 років[3].

Робота музею

Час роботи музейного комплексу з 10.00 до 15.00. Вихідний день — понеділок.

Тривалість екскурсії — одна година.

Потрапити до музею з центру Севастополя краще за все автобусом на Балаклаву з 5-го кілометра (кінець проспекту Генерала Острякова).

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.