Вікаріат УПЦ КП в США і Канаді

Вікарія́т Украї́нської правосла́вної Це́ркви Ки́ївського Патріярха́ту в США і Кана́ді постав 2002 року після візитів до США Патріарха УПЦ КП Філарета.

Нині налічує, за різними даними, від 6 до 15 парафій, які перейшли до УПЦ КП переважно з УПЦ в США, що досі спричиняє непорозуміння і судові процеси між ними.

30 липня 2019 року в місті Нюварку, штат Ню Джерсі (США), відбулася офіційна зустріч митрополита Еммануїла, представника Вселенського патріарха Варфоломія, архієпископа Євстратія, представника Православної Церкви України, і членів Вікаріату колишньої УПЦ КП в США та Канаді – прот. Віктором Полярним, прот. Олександром Двінятіном, прот. Романом Загурським, Віктором Рудь, Іваном Яреськом та Петром Палюхом.[1][2]


02.02.2021 Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет своїм Указом №2 від 2 лютого 2021 року звільнив протоієрея Віктора Полярного з посади секретаря Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді.

“У зв’язку з виходом зі складу Української Православної Церкви Київського Патріархату, настоятель церкви Святого Андрія Первозванного в місті Блумінгдейл штату Іллінойс у Сполучених Штатах Америки протоієрей Віктор Полярний звільняється з посади секретаря Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді” – повідомляється в Указі Предстоятеля УПЦ Київського Патріархату.

Новим секретарем Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді призначено протоієрея Богдана Згобу.[3]

21 лютого 2021 року відбулися загальні збори Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді під керівництвом Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

До участі у зборах, які проходили у форматі відео-конференції на платформі ZOOM, долучилися секретар Вікаріату в США та Канаді протоієрей Богдан Згоба, священнослужителі Вікаріату: архімандрит Питирим, протоієрей Віктор Забродський, протоієрей Володимир Ханас, протоієрей Олексій Качарай, протоієрей Василь Шайда, протоієрей Стефан Макайнес, ієрей Джозеф Гавлік. З поважних причин не були присутні протоієрей Олексій Касперук, протоієрей Петро Акружнов, протоієрей Михайло Цюпа, протоієрей Петро Мазепа. Також, через секретаря Вікаріату, передали по телефону свою пошану Святійшому Патріарху голови Управ: Володимир Долбин, Ірина Мексвілд, матушка Роксолана Посаківська, Світлана Немирофф та інші вірні з різних частин США та Канади. У роботі зборів також взяли участь представники вірян – Сестринство представляла Варвара Лаціос, директор недільної школи Джуді Ганей, від молоді – Юлія Кіткайло та Андрій Вітмер, секретар зборів – Франко Борріелло та скарбник Еллен Ганавін.

Звертаючись до духовенства та пастви на американському континенті, Святійший Патріарх Філарет закликав усіх вірних Київського Патріархату зберігати єдність з Київським патріаршим престолом. Адже саме патріархальний статус, який став екзистенцією існування незалежної Української держави, дозволяє опікуватися численною українською паствою в діаспорі.[4]

24.02.2021 Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, як правлячий архієрей Вікаріату УПЦ Київського Патріархату в США та Канаді, благословив надати статус кафедрального собору церкві святого Миколая Чудотворця у місті Філадельфія у Сполучених Штатах Америки. Про це Предстоятель УПЦ Київського Патріархату підписав відповідний Указ.[5]

Див. також

Примітки

Посилання

Джерело

  • Журнал «Патріархат», № 1 (398) 2007
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.