Віндх'я

Віндх'я (санскр. विन्‍ध्य) — гірський масив в центральній Індії, що сягає висоти 1100 м. Простягається на 1000 км з заходу на схід, від східного кордону штату Гуджарат до південного сходу штату Уттар-Прадеш. 24°37′ пн. ш. 82°00′ сх. д.

Віндх'я
Хмари над горами Віндх'я
Хмари над горами Віндх'я
Країна Індія
Штати Гуджарат, Мадх'я-Прадеш
Найвища точка Амаркантак
 - висота 1048 м
 Віндх'я у Вікісховищі

Основна частина гір Віндх'я розташована в штаті Мадх'я-Прадеш паралельно до гір Сатпура, що знаходяться дещо південніше. Разом з річкою Нармада ці гори Віндх'я утворюють північну границю плоскогір'я Декан.Південна сторона гір більше крута, в той час як північна більш положиста і частково утворює однойменне плато Віндх'я. На ньому розташовані два великих міста Мадх'я-Прадеш: Індаур і столиця Бхопал. Південна частина Віндх'я належить до басейну Нармади, а води північної частини стікають в Ганг.

Найдавніші відомі скам'янілі багатоклітинні організми з ядерних (водорості) були знайдені в цих горах з віком від 1.6 до 1.7 мільярдів років.[1]

Примітки

  1. Bengtson S, Belivanova V, Rasmussen B, Whitehouse M. (2009). The controversial "Cambrian" fossils of the Vindhyan are real but more than a billion years older. Proc Natl Acad Sci U S A. 106: 7729–7734
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.