Вістенгаузен Карл Олександрович
Вістенгаузен Карл Олександрович (-) німецький колоніст, великий землевласник Бахмутського повіту.
Вістенгаузен Карл Олександрович | |
---|---|
Ім'я при народженні | Wistinghausen Charles |
Національність | німець |
Діяльність | землевласник, земській діяч |
Попередник | Янченко Петро Олександрович |
У 1899 році Карл згадується як співвласник маєтку при хуторі Карфаген на річці Плотва в Бахмутському повіті. На початку 1900 років Карла прийняв на роботу Петро Янченко керуючим маєтком в селі Добропілля. Після смерті Петра Янченко Карл став опікуном його малолітніх спадкоємиць.
У 1900 році Карл став господарем шахти в селі Добропілля.[1]
У 1901 році Карл став власником маєтку в селі Добропілля. Карл робив усе можливе щоб маєток в Добропіллі процвітав, він робив спробу провести до села залізницю щоб через неї збувати вирощену продукцію. 21 вересня 1901 він брав участь в зборах землевласників навколишніх сіл в маєтку Є. І. Кудашевої в селі Завидово Кудашеве, на якому було написано клопотання про зміну напрямку будівництва залізниці Гришине Лозова. Коли клопотання було складено Вістгаузену було доручено підтримати його в повітовому земському зібранні і в установах Санкт Петербурга.[2] Незважаючи на всі спроби залізнична станція поблизу села була побудована тільки 1915 році. У селі Карл побудував цегельний завод, цеглу з якого використовувалися в окерсних селах.
У 1909 році Карл взяв участь у експерименті, організованим земством. Експеримент полягав у використанні суперфосфатів для порівняння врожайності там де вони не використовувалися і там де їх застосовували.[3] У 1910 і 1913 Карл Олександрович був задіяний в організації сільськогосподарських виставок в Катеринославській губернії. У 1910 році під час проведення Південноросійської обласної сільськогосподарської промислової виставки в Катеринославі він був членом ревізійної комісії. У 1913 році під час губернської виставки аукціону він був членом виставкової комісії.
У 1915 році Вістгаузен значився гласним від першого округу Бахмутського повітового земського зібрання.[4]
У 1916 році з ініціативи Карла в селі Добропілля почалося будівництво шахти.[5] Але добувати вугілля в промислових масштабах не вийшло над вугільними пластами був сильний водотік. Другою причиною нерентабельності була дорожнеча доставки до найближчої станції .
Вістгаузен був власником села Добропілля до 1917 року подальша його доля невідома.[6]
Примітки
- 1-й номер історико-краєзнавчого альманаху «Добре поле» Стр 85
- Петренко А. Н. Доревоюционная история села Доброполья. Стр 16
- Петренко А. Н. Доревоюционная история села Доброполья. Стр 19
- Петренко А. Н. Доревоюционная история села Доброполья. Стр 20
- Петренко А. Н. Доревоюционная история села Доброполья. Стр 17
- Петренко А. Н. Доревоюционная история села Доброполья. Стр 21
Джерела
- 1-й номер історико-краєзнавчого альманаху «Добре поле» (Краматорськ, вид-во ЦТРІ «Друкарський двір», 2016, 152 с.
- http://chort.square7.ch/kb/hsuderm1.pdf
- Добропільська районна централізована бібліотечна система Центральна бібліотека . «Береже пам'ять село» Матеріали історико-краєзнавчих конференцій (травень, вересень 2015 року). Випуск 6 Збірник у двох частинах . Частина 2 . Добропілля 2016. (Петренко А. Н. Доревоюционная история села Доброполья.)