Вітторино да Фельтре

Вітторино да Фельтре (італ. Vittorino da Feltre, 1378 2 лютого 1446, Мантуя[3]) — італійський педагог-гуманіст епохи Відродження.

Вітторино да Фельтре
Народився 1378[1]
Фельтре, Провінція Беллуно, Венето, Італія
Помер 2 лютого 1446
Мантуя, Провінція Мантуя, Ломбардія
Діяльність вихователь, гуманіст епохи Відродження, педагог, філософ
Alma mater Падуанський університет
Вчителі Гаспарен де Бергамо, Guarino da Veronad, John of Ravennad, Giovanni Malpaghinid[2], Blasius of Parmad і Jacopo da Forlìd
Відомі учні Guarino da Veronad, Gregorio Correrd, Ludovico III Gonzaga, Marquis of Mantuad, Федеріго да Монтефельтро, George of Trebizondd і Ognibene Bonisolid
Знання мов латина
Заклад Francesco I Gonzaga, Marquess of Mantuad

Біографія

Справжнє ім'я — Вітторино Рамбольдіні (Vittorino Ramboldini). Навчався в Падуанському університеті в одного з перших гуманістів Гаспарена де Бергамо, де пізніше сам викладав. З 1415 року протягом 18 місяців вивчав грецьку мову в школі Гваріно да Верона у Венеції. де сам викладав латину. Через епідемію чуми покинув Венецію й переїхав до Падуї. 1423 року одержав запрошення від правителя Мантуї Джанфранческо I Гонзага стати викладачем для його дітей, того ж року переїхав до Мантуї й заснував школу «Будинок радості». Тут проводилося викладання класичної філології та математики, у вивченні якої застосовувалися наочні посібники й практичні роботи. Значну увагу приділялося фізичному вихованню учнів: діти займались верховою їздою, гімнастикою, плаванням і фехтуванням.

Навчання ґрунтувалося не на примусі й тілесних покарання, а на прагненні зацікавити дітей предметами вивчення з урахуванням індивідуальних особливостей учнів. Тілесні покарання допускались лише за проступки проти моральності.

Школа користувалася широкою популярністю. До неї приймалися не тільки представники аристократії, але й здібні вихідці з народу, як італійці, так і іноземці. Школа відіграла велику роль у пропаганді гуманістичних ідей і вихованні діячів Відродження.

Педагогічних творів не залишив.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.