Віцлав III

Віцлав III (*д/н 934) — верховний князь ободритів у 888934 роках.

Віцлав III
Народився невідомо
Помер 934
Національність ободріт
Титул князь
Термін 888—934 роки
Попередник Аріберт III
Наступник розпад держави
Конфесія поганство
Рід династія Мстівоя
Батько Мстівой I
Діти Q16537073?

Життєпис

Походив з династії Мстівоя. Молодший син Мстівоя I. Про його матір нічого невідомо. На думку низки дослідників був сином молодшої або другої дружини батька. Деякий час виховувався серед родичів з племені велетів. Можливо, був на о. Рюген.

У 888 році після смерті свого брата Аріберта III успадкував титул верховного князя ободритів. Продовжив політику попередників щодо звільнення від залежності з боку Східно-Франкського королівства.

Посиленню Віцлава III сприяло послаблення франкських королівств, які боролися між собою, а їхні королі з династії Каролінгів повсякчас намагалися відновити єдність Франкської імперії, що призвело до постійних війн. Водночас з 906 року землі Східно-Франкського королівства стало зазнавати нападів угорців.

Поступово Віцлав III перейшов у наступ: ободріти здійснювали численні походи на прилабські землі. У 916 році було сплюндровано Данську марку (сучасний Гольштейн). Успішні походи Віцлава III тривали до 919 року, коли на трон зійшов Генріх I Птахолов з Саксонської династії, що став засновником королівства Німеччина. За цього короля було завдано поразки угорцям.

Після цього Віцлав III стикнувся з нападами німецьких військ. Для спротиву він уклав союз з князями лютичів. Втім у 928 році війська Генріха I напали на ободритів на схід від Лаби (Ельби). Віцлав III зазнав поразки. Землі ободритів було сплюндровано Багато ободрітів було захоплено й продані в рабство в арабські держави. Проте Віцлав III продовжував боротьбу до 929 року, коли остаточно зазнав поразки. У 930 році Віцлав III визнав зверхність Німеччини.

У 934 році брав участь у поході Генріха I Птахолова проти данців. Помер Віцлав III під час або після цього походу. Невдовзі владу над ободритами перебрали брати Након та Стоїгнєв.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.