Вієру Ольга Пилипівна

Ольга Пилипівна Вієру (14 жовтня 1966, Кропивницький, Україна) — громадська діячка, проєктна менеджерка, директорка Національного центру «Український дім» та благодійної організації «Благодійний фонд «Мистецький Арсенал».

Вієру Ольга Пилипівна
Народилася 14 жовтня 1966(1966-10-14) (55 років)
Кропивницький
Громадянство  Україна
Національність українка
Діяльність громадська діячка, проєктна менеджерка
Посада Директорка Український дім

Життєпис

Ольга Вієру народилася 14 жовтня 1966 року у місті Кропивницький (до 2016 року — Кіровоград). З 1969 до 1983 року проживала з родиною у Житомирі.

Освіта

У 1983 році вступила до Київського інституту народного господарства імені Д. С. Коротченка (зараз — КНЕУ) на обліково-економічний факультет.  У 1988 році закінчила інститут. За фахом — економіст.

Діяльність

Свою трудову діяльність розпочала як член організаційного комітету Всеукраїнської акції на підтримку вітчизняного виробника. У 2000 році влаштувалася відповідальної за зв’язки з громадськістю до телестудії Омега-ТВ, де пропрацювала рік.

У 2002 році обіймала посаду керівника відділу організації та проведення заходів у ДП «Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім». У 2003 році стала заступницею директора Українського Дому Наталії Заболотної.

В Українському Домі займалася розробкою концепції діяльності підприємства. Брала участь у проведенні Всеукраїнського відкритого творчого конкурсу на кращий проєкт архітектурно-дизайнерського оформлення Центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» та прилеглої території. Разом з Наталією Заболотною започаткувала ряд мистецьких проєктів («ART-KYIV contemporary», «Великий Скульптурний Салон», «Великий Антикварний Салон»), а також — журнал про мистецтво Art Ukraine. Діяльність Ольги Вієру була відзначена подяками Державного управління справами та Верховної Ради України.

У 2010 році стала директоркою благодійної організації «Благодійний фонд «Мистецький Арсенал». Як керівниця фонду була ініціаторкою та організаторкою благодійних, освітніх, інклюзивних та інших суспільно важливих проєктів та програм:

  • Клуб Друзів Мистецького Арсеналу[1];
  • інтернет-проєкт «Створимо Мистецький Арсенал разом!»[2];
  • цикл благодійних вечорів на підтримку Мистецького Арсеналу;
  • відкритий конкурс на створення сучасного ділового українського шрифту «АРСЕНАЛ»[3];
  • Всеукраїнський конкурс дитячого малюнку «Космічна Одіссея»[4];
  • освітній проєкт «Арсенал Ідей»[5] та однойменний щорічний інтерактивний освітній фестиваль[6];
  • інклюзивні програми «Простір рівних можливостей»[7], «Сім звуків — сім фарб», «Дотик»[8], «Відчуй. Барви»[9];
  • Всеукраїнська програма «Арсенал Ідей Україна»[10];
  • Всеукраїнська програма «Дитяча Демократія»[11].

Як представниця фонду у 2011 році брала участь у програмі стажування «Музеї, молодь, інновації» у США.

З вересня 2019 року — директорка ДП «Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім». Разом з колективом Українського Дому у жовтні 2019 року оголосила про перезавантаження інституції[12] та презентувала оновлену концепцію діяльності[13][14].

«Головним сенсом існування цієї інституції має стати презентація українського національного продукту: культурного, освітнього, соціальних ініціатив, інновацій, усього того, що представляє Україну сьогодні й націлене в майбутнє» — Ольга Вієру про перезавантаження Українського Дому в інтерв'ю для «Дзеркала тижня»[15].

До кінця 2019 року в Українському Домі пройшли перші самостійні проєкти: кураторська виставка сучасного українського мистецтва «Медіазалежність. Українська версія»[16] та святковий фестиваль «ДоДому на Різдво»[17]. У 2020 році внаслідок карантинних обмежень через пандемію коронавірусу діяльність Українського Дому майже весь рік відбувалася в онлайн-формат. Разом з командою національного центру Ольга Вієру брала участь у створенні наступних проєктів:

  • онлайн-виставка сучасного карантинного мистецтва «У нас всі вдома»[18];
  • онлайн проєкт-тизер дослідження фондової збірки Українського Дому «Культоб'єкт»[19];
  • діалоговий онлайн-проєкт «Щиро. Історії про...»[20];
  • комунікаційна кампанія «Чисто: Інформаційна протидія COVID-19»[21];
  • круглий стіл «Символи: еволюція українського наративу»[22].

Ольга Вієру є ініціаторкою та організаторкою довгострокових програм[23], що реалізуються командою Українського Дому з осені 2019 року.

Переконання та життєва позиція

Ольга Вієру є прибічницею та популяризаторкою ідей розвитку культурного простору як основи сталого розвитку країни, участі кожного громадянина у процесах державотворення, забезпеченні рівних прав кожного члена суспільства, дієвої активності, широкого партнерства та об’єднання зусиль у досягненні мети.

«Дуже важливо, щоб наша пам’ять, і спільна національна, і кожного з нас окремо, зберігала у своєму фокусі Людину. Адже наше спільне забуття руйнує не лише інституції, а й людські долі, душі, віру. І врешті-решт, наше майбутнє. Якщо ми хочемо бути людяними та гуманними, якщо ми дивимося у майбутнє і хочемо по праву вживати слово "гідність", нам варто завжди пам’ятати про це», — цитата з колонки Ольги Вієру «Зруйнувати не можна врятувати. Вірус безпам'ятства» на сайті Української Правди [24]

Примітки

  1. Клуб Друзів Мистецького Арсеналу – Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» (укр.). Процитовано 1 квітня 2021.
  2. Інтернет-проект «Створимо Мистецький Арсенал разом!» – Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» (укр.). Процитовано 1 квітня 2021.
  3. Створення сучасного ділового українського шрифту «АРСЕНАЛ» – Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» (укр.). Процитовано 1 квітня 2021.
  4. Конкурс дитячого малюнку «Космічна Одіссея» – Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» (укр.). Процитовано 1 квітня 2021.
  5. Освітній проект Арсенал Ідей – Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» (укр.). Процитовано 1 квітня 2021.
  6. Арсенал Ідей | Мистецький Арсенал. Арсенал (укр.). Процитовано 1 квітня 2021.
  7. Простір рівних можливостей – Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» (укр.). Процитовано 1 квітня 2021.
  8. Проект “Дотик” – Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» (укр.). Процитовано 1 квітня 2021.
  9. Проект “Відчуй.Барви” – Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» (укр.). Процитовано 1 квітня 2021.
  10. Всеукраїнська програма Арсенал Ідей Україна – Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» (укр.). Процитовано 1 квітня 2021.
  11. Всеукраїнська програма «Дитяча Демократія» – Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» (укр.). Процитовано 1 квітня 2021.
  12. Перезавантаження Українського Дому. Газета «День».
  13. Концепція — Український Дім. uadim.in.ua. Процитовано 1 квітня 2021.
  14. Що буде з "Українським домом"— пояснює нова директорка | Новини | Українське радіо. www.nrcu.gov.ua (ua). Процитовано 1 квітня 2021.
  15. Український дім. Перезавантаження. Зеркало недели | Дзеркало тижня | Mirror Weekly. Процитовано 1 квітня 2021.
  16. Медіазалежність. Українська версія. uadim.in.ua (укр.). Процитовано 1 квітня 2021.
  17. Фестиваль «ДоДому на Різдво». uadim.in.ua (укр.). Процитовано 1 квітня 2021.
  18. У нас всі вдома. Онлайн-виставка — Український Дім. uadim.in.ua. Процитовано 1 квітня 2021.
  19. Культоб'єкт — Український Дім. uadim.in.ua. Процитовано 1 квітня 2021.
  20. Щиро. Історії про — Український Дім. uadim.in.ua. Процитовано 1 квітня 2021.
  21. Чисто. Інформаційна протидія COVID-19 — Український Дім. uadim.in.ua. Процитовано 1 квітня 2021.
  22. Символи: еволюція українського наративу. uadim.in.ua (укр.). Процитовано 1 квітня 2021.
  23. Програмна діяльність — Український Дім. uadim.in.ua. Процитовано 1 квітня 2021.
  24. Ми будемо доводити необхідність державного фінансування та продовження реставрації Українського Дому. Українська правда (укр.). Процитовано 1 квітня 2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.