ГЕС Інга II

ГЕС Інга II — гідроелектростанція на заході Демократичної Республіки Конго, споруджена на одній з найбільших річок світу Конго.

ГЕС Інга II
На знімку видно машинний зал Інга І та початок ділянки дериваційного каналу до Інга ІІ
5°31′37″ пд. ш. 13°37′15″ сх. д.
Країна ДР Конго
Адмінодиниця Центральне Конго
Стан діюча
Річка Конго
Каскад каскад на Конго
Початок будівництва 1977
Роки введення першого та останнього гідроагрегатів 1982
Основні характеристики
Установлена потужність 1424  МВт
Тип ГЕС дериваційна, пригреблева
Розрахований напір 56  м
Характеристики обладнання
Тип турбін Френсіс
Кількість та марка турбін 8 Sulzer Escher Wyss
Кількість та марка гідрогенераторів 8 Westinghouse Canada
Потужність гідроагрегатів 8х178  МВт
Основні споруди
Тип греблі бетонна контрфорсна
Висота греблі 37  м
Власник Societe Nationale d'Electricite (SNEL)
ідентифікатори і посилання
GeoNames 8335026
ГЕС Інга II
Мапа

На початку 1970-х для роботи ГЕС Інга I вище від порогів Інга організували забір води із Конго, для чого незначна частина стоку спрямовується до прокладеного правобережжям дериваційного каналу довжиною 9 км. В 1977—1982 роках цю споруду використали під час створення ГЕС Інга ІІ, для чого подовжили канал на 1 км, а на завершенні нової ділянки звели бетонну контрфорсну греблю П-подібної форми висотою 37 метрів.

Із каналу через водоводи діаметром 8 метрів ресурс подається до спорудженого біля підніжжя греблі машинного залу, який обладнали вісьмома турбінами типу Френсіс потужністю по 178 МВт. Розташування станції нижче по течії дозволило досягти напору у 56 метрів проти 50 метрів для Інга І. Відпрацьована вода повертається в річку у нижній частині порогів Інга.[1]

Можливо відзначити, що існують плани щодо спорудження в районі цих же порогів значно потужнішої ГЕС Інга III та найбільшої в світі гідроелектростанції Гранд-Інга.

Станом на початок 2010-х років Інга І та ІІ перебували в поганому технічному стані та могли видавати не більше чверті своєї потужності.[2] Причиною було те, що обладнання відпрацювало понад 30 років без належного обслуговування (наприклад, турбіна шостого гідроагрегату при встановленому в 50 тисяч годин міжремонтному терміні відпрацювала 237 тисяч годин). Задля виправлення ситуації розпочали масштабний проект реабілітації вартістю понад 1 млрд доларів США, для робіт за яким залучили цілу групу провідних компаній General Electric, італійську Franco Tosi Meccanica, австрійські Voith та Andritz, французьку Cegelec.[3][4][5]

Примітки

  1. Inga II Hydroelectric Power Plant Democratic Republic of Congo - GEO. globalenergyobservatory.org (англ.). Процитовано 20 січня 2018.
  2. Inga-2 Powerplant - Enipedia. enipedia.tudelft.nl (англ.). Архів оригіналу за 20 січня 2018. Процитовано 20 січня 2018.
  3. RD Congo : à petits pas vers le Grand Inga – JeuneAfrique.com. JeuneAfrique.com (fr-FR). Процитовано 20 січня 2018.
  4. Inga 2 - Clean power from the Congo | GE Renewable Energy. www.gerenewableenergy.com. Процитовано 20 січня 2018.
  5. AG, ANDRITZ. Inga 2. www.andritz.com (англ.). Процитовано 20 січня 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.