ГЕС Паравані

ГЕС Паравані — гідроелектростанція на півдні Грузії. Використовує ресурс із річки Паравані, яка дренує однойменне озеро та впадає праворуч до Мткварі (грузинська назва Кури, яка відноситься до басейну Каспійського моря).

ГЕС Паравані
41°28′10″ пн. ш. 43°17′29″ сх. д.
Країна  Грузія
Стан діюча
Річка Паравані
Роки введення першого та останнього гідроагрегатів 2014
Основні характеристики
Установлена потужність 85,8  МВт
Середнє річне виробництво 451  млн кВт·год
Тип ГЕС дериваційна
Розрахований напір 391  м
Характеристики обладнання
Тип турбін Френсіс
Кількість та марка турбін 2 Alstom
Витрата через турбіни 25  м³/с
Кількість та марка гідрогенераторів 2
Потужність гідроагрегатів 2х45,4  МВт
Основні споруди
Висота греблі 5  м
ЛЕП 220
Власник Georgia-Urban Enerji
ідентифікатори і посилання
Мапа

В межах проекту річку перекрили водозабірною греблею висотою 5 метрів, яка спрямовує ресурс у прокладений через лівобережний масив дериваційний тунель довжиною 13,8 км. Останній прямує в обхід каньйону Паравані та виходить до долини Мткварі дещо вище від устя Паравані. На завершальному етапі після запобіжного балансувального резервуару до наземного машинного залу спускається напірний водовід довжиною 1 км.

Основне обладнання станції становлять дві турбіни типу Френсіс потужністю по 45 МВт (загальна номінальна потужність станції 85,8 МВт). При напорі у 391 метр вони повинні забезпечувати виробництво 451 млн кВт-год електроенергії на рік.[1][2][3][4]

Видача продукції відбувається по ЛЕП, розрахованій на роботу під напругою 220 кВ.

Інвесторами проекту через компанію Georgia-Urban Enerji були турецька Anadolu Kafkasya Enerji Yatırımları Anonim Şirketi (90%) та Європейський банк реконструкції та розвитку (10%). Введення станції у експлуатацію припало на 2014 рік.[5][6]

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.