ГЕС Содусу 3

ГЕС Содусу 3 – гідроелектростанція на північному сході Північної Кореї. Знаходячись після ГЕС Содусу 2, входить до складу дериваційного каскаду, який використовує ресурс із правих притоків Туманган (впадає у Японське море на кордоні КНДР та Росії), перекинутий до сточища річки Сосонг, котра дренує східний схил Північно-Корейських гір та впадає до того ж моря у Чхонджіні.

ГЕС Содусу 3
41°50′58″ пн. ш. 129°43′39″ сх. д.
Країна  Північна Корея
Стан діюча
Річка деривація з притоків Тумангану
Каскад дериваційний каскад Содусу
Початок будівництва 1945
Роки введення першого та останнього гідроагрегатів 1982
Основні характеристики
Установлена потужність 60  МВт
Тип ГЕС дериваційна
Розрахований напір 77  м
Характеристики обладнання
Кількість та марка турбін 4
Кількість та марка гідрогенераторів 4
Потужність гідроагрегатів 4х15  МВт
ідентифікатори і посилання
ГЕС Содусу 3
Мапа

Дериваційний каскад Содусу почали споруджувати в останні роки японського колоніального панування в Кореї, при цьому роботи по станції Содусу 3 стартували лише в 1945-му, незадовго до капітуляції острівної імперії. За цим послідували події Корейської війни та невдала спроба в кінці 1950-х реалізувати проект разом з китайцями, так що в підсумку цю гідроелктростанцію ввели в експлуатацію 1982-го року.

З підземного машинного залу станції Содусу 2 (знаходиться під долиною однієї з правих приток Сосонгу) відпрацьований ресурс прямує по тунелю довжиною біля 5 км. По виходу останнього з-під гірського масиву вода потрапляє у прокладений по правобережжю Сосонг дериваційний канал довжиною 3 км, який в підсумку досягає наземного машинного залу станції Содусу 3. Можливо відзначити, що в реалізованому варіанті станція стала суттєво потужнішою, аніж у первісному японському проекті – 60 МВт проти 40,4 МВт. Такий показник забезпечують чотири гідроагрегати по 15 МВт, які працюють при напорі у 77 метрів.

Відпрацьована на ГЕС Содусу 3 вода по відвідному каналу довжиною 0,7 км потрапляє до Сосонгу.

Наразі каскад Содусу (서두수) перейменований у електростанцію 17 березня (3월 17일 발전소).[1][2][3]

Примітки

  1. 한국의 댐 건설사 강종수 (주)유신 사장, 공학박사, 기술사.
  2. 북한정보포털. nkinfo.unikorea.go.kr (кор.). Процитовано 29 листопада 2018.
  3. garisangod. 북한 서두수 발전소. Daum블로그 (кор.). Процитовано 29 листопада 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.