Гавар (адміністративна одиниця)

Ґавар (вірм. Գավառ) — друга за величиною після ашхара адміністративно-територіальна одиниця поділу Великої Вірменії район, округ.

Історія

Ґавари утворювались на базі стратигій. Стародавня Вірменія, як і Персія та Селевкідське царство поділялась на стратигії. Кожен ґавар очолював царський намісник стратег. У подальшому стратегії у Великій Вірменії отримали назву ґавар. Кількість ґаварів у різні періоди становила від 120 до 200, об'єднаних у 15 ашхарів/нахангі.

Після поділу Великої Вірменії у I столітті на ашхари, ймовірно у період правління вірменського царя Трдата I, вони у свою чергу ділилися на 120 стратегій або ґавар, які згадані у Природничій історії Плінія Старшого. Однак Клавдій Птолемей, розглядаючи у своїй праці адміністративний поділ Великої Вірменії, згадує поіменно 20 ґавар, які подає в географічній послідовності. Дробленню ґавар на дрібніші відбулось внаслідок розвитку феодальних відносин та виникнення нових адміністративних одиниць.

Див. також

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.