Гайді Тальявіні

Гайді Тальявіні (нім. Heidi Tagliavini; нар. 1950) — швейцарська дипломатка. Очолювала комісію з розслідування причин Російсько-грузинської війни 2008. Від 8 червня 2014 року — Спеціальна представниця голови ОБСЄ у складі Тристоронньої контактної групи з реалізації мирного плану на Сході України.

Гайді Тальявіні
Гайді Тальявіні
Гайді Тальявіні виступає на зимовій сесії ПА ОБСЄ 20 лютого 2015 року, Відень
Спеціальний представник голови ОБСЄ у складі Тристоронньої контактної групи з реалізації мирного плану на Сході України
8 червня 2014 року  червень 2015 року
Наступник Мартін Сайдік
Народилася 1950(1950)
Базель
Відома як дипломат
Громадянство  Швейцарія
Професія дипломат
Нагороди

Медіафайли у Вікісховищі

Біографія

Народилася 1950 року в Базелі в сім'ї архітектора італійського походження та художниці з Люцерна. Від 1982 року почала працювати у Федеральному департаменті закордонних справ, від 1984 — у Політичному управлінні департаменту. 1995 року була членом першої групи сприяння ОБСЄ у Чечні. 1996 року працювала в посольстві Швейцарії у Москві. Від 1998 до 1999 обіймала посаду заступника голови місії ООН зі спостереження в Грузії.

Після повернення до Швейцарії 1999 року була призначена головою Політичного відділу гуманітарної безпеки в Політичному управлінні Федерального департаменту закордонних справ. Від 2000 до 2001 року працювала особистим представником чинного голови ОБСЄ на Кавказі. Від 2001 до 2002 була швейцарським послом у Боснії і Герцеговині. 2002 року очолила місію ООН зі спостереження в Грузії. 2006 року повернулася до Берна, де посіла посаду заступника глави Політичного управління Федерального департаменту закордонних справ.

Володіє сімома мовами. Під час зустрічі Рональда Рейгана та Михайла Горбачова 1985 року а Женеві була перекладачем з російської президента Швейцарії Курта Фурглера

2003 року щомісячним журналом Neue Zürcher Zeitung названа «видатним дипломатом Швейцарії»[джерело?].

Комісія щодо Грузії

21 листопада 2008 стало відомо, що Тальявіні призначена головою комісії з розслідування причин російсько-грузинської війни. Їй був виділений бюджет у розмірі 1,6 мільйона євро. Доповідь комісії мала бути представлена 31 липня 2009, але її перенесли на 30 вересня. У заключній доповіді, опублікованій 30 вересня, зроблено висновок, що «почала війну Грузія, але обидві сторони несуть відповідальність за ескалацію конфлікту» [1].

Цей висновок був підданий масованій та гострій критиці як у Європі[2][3], так і в країнах колишнього СРСР, в тому числі з боку російської опозиції — через його повну невідповідність як уже тоді широко відомим, так і пізніше виявленим фактам. Він був спростований фактами російського масованого збройного втручання проти Грузії — засиланням терористичних диверсійних військових з'єднань спецназу Росії на територію Грузії задовго до початку конфлікту, провокацією війни обстрілами території Грузії, диверсіями - всупереч статуту ООН, тристороннім Дагомиським угодам та рішенням змішаної контрольної комісії (ЗКК).

Комісії щодо України

Від кінця 2009 до початку 2010 року Гайді Тальявіні очолювала місію ОБСЄ зі спостереження за президентськими виборами в Україні. 2014 року Тальявіні очолила групу ОБСЄ на переговорах між Україною і Росією [4][5].

Публікації

У 1998 році опублікувала книгу «Ознаки руйнування» (нім. Zeichen der Zerstörung), до якої увійшли її аматорські фотографії зруйнованої війною Чечні. У 2000 році під редакцією Гайді Тальявіні і Фраймут Дуве опублікована книга «Захист майбутнього. Кавказ у пошуках миру», до складу якої увійшли тексти 26 авторів, в тому числі й самої Тальявіні.

Див. також

Посилання

Виноски

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.