Гвідо Бонатті

Гвідо Бонатті (італ. Guido Bonatti) — найвідоміший астролог-практик XIII століття в Європі.

Гвідо Бонатті, портрет невідомого художника XVIII ст.
Гвідо Бонатті
Народився 1210 або 1223
Форлі, Емілія-Романья
Помер 1296[1] або 1300
Болонья, Папська держава[2]
Діяльність астроном, астролог
Знання мов італійська[3]
Заклад Болонський університет і Паризький університет

Життєпис

Народився на початку XIII століття у Форлі, провінції Романдіола в Італії, помер наприкінці XIII століття, між 1296 та 1300. Місце смерті також невизначене: монастир Анконе або Чезена.

На Бонатті посилається у «Божественній комедії» Данте, де голова астролога разом із головою Мішеля Скота крутилась у восьмому колі пекла («Божественна комедія», «Пекло», Пісня XX). Також Бонатті згадує Макіавеллі в «Історії Флоренції», а Філіппо Віллані склав опис життя астролога. На його авторитет та наслідування вказує Юрій Дрогобич у своїх астрологічних працях.

Єдина відома праця Бонатті — «Книга астрономії»[4], найзначніша праця з астрології XIII століття, зібрання астрологічних методик та переклад латиною відомих арабських джерел. Книга стала основним джерелом астрологічних знань середньовічної Європи. Вона складається з десяти трактатів («Liber astronomiae», «Liber astronomicus», «Liber astrologiae», «Decem continens tractatus astronomiae»). Дослідники датують книгу 1277-1282 роками.

Примітки

  1. Німецька національна бібліотека, Державна бібліотека в Берліні, Баварська державна бібліотека та ін. Record #100944094 // Німецька нормативна база даних — 2012—2016.
  2. Czech National Authority Database
  3. Bibliothèque nationale de France Ідентифікатор BNF: платформа відкритих даних — 2011.
  4. Переклад «Книги астрономії» Бенджаміна Дайкса Архівовано 16 жовтня 2013 у Wayback Machine.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.