Географія Мальти

Мальта - архіпелаг в центрі Середземного моря в 93 км від Сицилії та в 290 км від Тунісу. Цілком входить до складу Мальтійської республіки.

Мапа Мальти

Площа Мальтійського архіпелагу — 316 км², острови бідні водними джерелами. Сухопутних кордонів Мальта з іншими державами не має. На північ через Мальтійської протоки знаходиться острів Сицилія. Архіпелаг включає три населених острови (Мальта, Гоцо і Коміно), решта острівці і скелі людьми не заселені.

Геологічно архіпелаг складений з вапняку, вища точка (253 м) розташована близько Дінглі (південний захід головного острова). Є тонкі прошарки глини і пісковиків. Рельєф в основному рівнинний. Вапнякова порода островів добре піддається вивітрюванню.

Клімат Мальти субтропічний середземноморський. Середньомісячні температури коливаються від 12 - 13°С взимку до 25 - 26°C влітку. Опадів випадає 553.3 мм на рік, в основному - з вересня по березень, практично, виключно з дощів.

Більшу частину території островів Мальта і Гозо займають населені пункти. Незаселені острови є територією, що охороняється. Для островів характерна досить висока ступінь ендемізму.

Острови

ОстровиАнгл.Малт.
МальтаMalta IslandMalta
ГоцоGozoGħawdex
КоміноCominoKemmuna
КоміноттоCominottoKemmunett
ДелімараDelimara IslandSikka ta' Delimara
ФільфлаFilflaFilfla
Острови Святого ПавлаSt Paul's islandIl-Gżejjer ta' San Pawl
МаноельManoel IslandIl-Gżira Manwel
Грибна скеляFungus RockIl-Ġebla tal-Ġeneral
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.