Геологічний музей Китаю

Геологічний музей Китаю (кит. 中国地质博物馆) — найбільший геологічний музей в Азії і один із найстаріших у Китаї. Він заснований в 1916 р., знаходиться в пекінському районі Січен. Площа музею становить понад 11 000 м2, є п'ять постійних і два тимчасові зали.[1]

Геологічний музей Китаю
кит. 中国地质博物馆
39°55′18″ пн. ш. 116°21′55″ сх. д.
Тип музей геологіїd
Країна  КНР
Розташування Китай, Пекін
Засновано 1916
Сайт gmc.org.cn
Геологічний музей Китаю (Китайська Народна Республіка)

 Геологічний музей Китаю у Вікісховищі

Колекція

Багата колекція музею користується високою репутацією за кордоном.[2] Добре систематизований перелік експонатів включає понад 200 тис. зразків, які охоплюють різні підрозділи геології.

Зал коштовних каменів розділено на дві частини: у першій представлено китайські нефрити, у другій — усі інші. Саме тут зберігається найбільший коштовний камінь у світі — гірський кришталь масою 3,5 тонни. Палеонтологічний зал зберігає такі унікальні експонати, як скам'янілості «шаньдунського дракона», первісних птахів і інших динозаврів, а також інших тварин, у тому числі, древніх людей. Також є зали «Земна куля», «мінерали і породи», «територіальні ресурси» та інші.

Наукова діяльність

Окрім освітньої мети музей також виконує наукову функцію. Установа є своєрідною лабораторією і видавничим центром. Всесвітнє визнання отримали дослідження організовані музеєм, які стосуються знахідок ранніх птахів у провінції Ляонін.[3]

Примітки

  1. Китайський геологічний музей — З сайту Міжнародного радіо Китаю.
  2. 8605215.htm Геологічний музей Китаю[недоступне посилання з липня 2019] — Китайський інформаційний Інтернет-центр.
  3. Geological Museum of China information in English Архівовано 3 серпня 2008 у Wayback Machine. — China's Museums.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.