Георгій Войнар

Георгій Войнар (д/н — бл. 1521) львівський міщанин, лавник, райця, війт та бурмистр міста.

Георгій Войнар
Георгій Войнар
Кам’яниця Войнарівська на розі вул. Руської та Сербської
Бурмистр Львова
1497
Райця Львова
1488  1521
Війт Львова
1518
Народився невідомо
Краків
Помер бл. 1521
Львів
Країна Львів Королівство Польське
Національність поляк або чех
Рід Войнари
Батько Георгій Войнар
У шлюбі з Анна Вільчек

Життєпис

Походив із заможного польського (за іншими відомостями чеського) роду Войнарів. Народився у Кракові, потім перебрався до Львова. У 1481 році стає лавником. У міській лаві перебував 8 років. 1488 року обирається райцею. Водночас пошлюбив представницю патрциіанського роду Вільчеків.

У 1497 році стає бурмистром. Протягом 1507—1508 років разом з іншими райцями викупив за кошти з міської скарбниці у Яна Яцимірського села Сихів і Зубра. Доходи з цих сіл повинні були наповнювати раєцьку касу, звідки райці планували брати гроші на власні потреби. При цьому частину грошей на купівлю сіл було витрачено з міської скарбниці.

1518 року обирається війтом, а 1519 року — королівським бурмистром. Весь цей час тривало протистояння з невдоволеними городянами. Зрештою під тиском містян погодився впровадити фінансові книги. Магістрат на чолі з Войнаром продовжував боротися з невдоволеними громадянами. Ведення фінансових книг дещо заспокоїло невдоволених громадян Львова, але записи у них й надалі робили недбало, тому можемо припустити, що протести й надалі тривали. Обидві сторони конфлікту відправляли свої делегації до короля. Для залагодження ситуації в місті королівські комісари постановили запровадити уряд лонгера (комісію з нагляду за міськими фінансами і господарством). Остання згадка про Георгія Войнара відноситься до 1521 року.

Родина

Дружина — Анна, донька Станіслава Вільчека, лавника львівського магістрату. Діти:

  • Георгій (пом. бл. 1570), бурмистр Львова
  • Анна, дружина Каспара Кісіш
  • Барбара, дружина Яна Золотника
  • Софія, дружина Андреаса Кулханка
  • Катерина, дружина Станіслава Шольтісека

Майно

Мав кам'яницю на вулиці Руській. Володів городом на вулиці Абрківській, ділянкою між своїм будинком і Матеуса Золотаря, а також різницькою яткою.

Джерела

  • Владна еліта Львова в кінці XV — на початку XVI століття / О. Гуль // Україна: культурна спадщина, національна свідомість, державність. — 2013. — Вип. 23
  • 500 років міської революції у Львові[недоступне посилання з серпня 2019]
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.