Герб Вірменії

Герб Вірменії — один з державних символів Республіки Вірменія. Був прийнятий 19 квітня 1992 року Верховною Радою Вірменії та уточнений законом від 15 червня 2006 року.

Герб Вірменії
Версії
Деталі
Носій Вірменія
Затверджений 19 квітня 1992
Щит
Щитотримачі Орел і Лев
Основа колоски пшениці, перо, ланцюг, меч та стрічка

В основу був покладений герб Вірменської демократичної республіки (19181920 роки), який розробили архітектор Олександр Таманьян та художник Акоп Коджоян.

Герб складають такі елементи: щит, в центрі якого — гора Арарат, що є символом вірменської нації, на її вершині ноїв ковчег, оскільки відповідно до біблійної легенди ковчег після потопу зупинився саме на цій горі. Щит розділений на 4 секції, що символізують чотири незалежних вірменські королівства в історії Вірменії — Аршакоуніати, Арташезіанти, Багратоуніанти та Рубініанти. Лев та Орел, що стоять за щитом, є королями тваринного світу і символізують собою мудрість, гордість, терпіння та шляхетність. Протягом багатьох сторіч вони були символами королівських родин. Внизу щита знаходяться ще п'ять важливих елементів: розірваний ланцюг означає волю і незалежність, меч — влада і сила нації, пшеничне колосся — працьовиту натуру вірменів, пір'яна ручка — інтелектуальна і культурна спадщина вірменського народу, триколірна стрічка означає прапор Вірменії.

Історичні герби

Під час існування незалежної Вірменської демократичної республіки (19181920 роки) була розроблена національна символіка, у тому числі і герб. У радянські часи він був замінений гербом Вірменської РСР. Після відновлення незалежності цей герб (у модифікованому виді) знову став державним гербом Вірменії.

Галерея

Див. також

Примітки

    Література

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.